Tato nová sportovní disciplína se skládá z plavání a běhu, obě části následují krátce po sobě. „Budeme pochopitelně plavat v jabloneckém bazénu, první rozplavby jsou plánovány na 9.20 a start běhu v okolí bazénu bude ve 13 hodin s rozdíly získanými z plavání, první startuje nejlepší z plavání,“ informuje ředitel závodu Tomáš Janata.

Závody jsou vypsány pro kategorie dorostu (nar. 1993 a 94), juniorů (nar. 1991 a 92), dospělých i veteránů a může se zúčastnit i široká sportovní veřejnost.
Plavecká trať je pro muže a ženy určena 1500 metrů, pro ostatní 800 metrů. V běžecké části absolvují dospělí 10 km a zbytek startovního pole pět kilometrů.

Prezentace je v neděli 11. dubna od 8 hodin ve vestibulu jabloneckého plaveckého bazénu, startovné činí 300 korun pro dospělé, mladší závodníci 200 korun.

„Z jabloneckých závodníků budou želízky v ohni bratři Franckeové v hlavní kategorii a mezi juniorkami Petra Kuříková, nejlepší mládežnická sportovkyně za rok 2009 dle Jabloneckého deníku,“ dodává předseda plaveckého oddílu TJ Bižuterie Tomáš Janata.

Pořadatelé věří, že tento závod, který bude natáčet ČT 4, nahradí příznivcům populární sprint triatlon, který se v červnu z technických důvodů v Jablonci nad Nisou neuskuteční. Pořadatelsky šampionát zajišťuje plavecký oddíl Bižuterie, jablonecký Tri club a plavecký bazén.