Na Markétu Davidovou vzpomíná také její kamarád, kouzelník a iluzionista Magic Alex. Potvrdil, že Makula je nejen mistryně světa v biatlonu, ale také výborná kouzelnice, protože si poradí prostě se vším.

„Jednou jsme měli vystoupení na Silvestra na domácí půdě, v Jablonci nad Nisou, v jednom hotelu. Makula dokázala poslední večer v roce skloubit jak přátelé, biatlon, tak kouzlení. Vše jsem na vystoupení připravil, zajel pro ni na SKP, kde měli biatlonisté rozlučku s rokem, přivezl jsem ji na vystoupení. Po prvním čísle jsem ji zase odvezl, připravil další vstup a opět pro ni dojel. Vše zvládla naprosto bravurně a na jedničku.

S Makulou se známe ze střední školy. Ke spolupráci při mých vystoupeních jsme se dostali až časem. Makula byla vždy časově vytížená především biatlonem. Ale jakmile to její časový harmonogram dovolil, chodila za svým koněm. I když tam na ni čekala opět spousta práce. A ona si tam chodila odpočinout.

O to víc jsem rád, že si ve svém, už tak nabitém programu, našla alespoň chvíli čas na další „koníček“, na kouzlení. Společně s Makulou a Karolínou Pospíšilovou, bývalou biatlonistkou a naší velmi dobrou kamarádkou, jsme si nejen tréninky, ale i samotná vystoupení pořádně užili! Byli jsme fajn parta. Když jsme zrovna neměli zkoušku a všichni jsme náhodou měli čas, jeli jsme na výlet, například pouštět draky, jen tak se projít, nebo jsem holky po jejich tréninku vyzvedl a šli jsme na večeři a pořád jsme se jen smáli. Rád na toto období vzpomínám. Makula mi hodně pomohla i v osobním životě, za což jí patří velký dík.

Ráda levitovala

Oba jsme na tom s časem velmi špatně, ale v kontaktu jsme a velkou radost mi udělalo i společné pracovní setkání po několika letech. Speciálně v pořadu Biatlonista roku 2018 jsme předvedli jednu z nejtěžších iluzí, kterou měla Makula velmi ráda – levitaci na mečích.

Doufám a věřím, že to nebylo naše poslední „kouzelné“ setkání. Makule držím palce v dalších závodech! Obdivuji ji nejen jako sportovkyni, ale i jako kamarádku. Když nad tím zapřemýšlím, Makula je vlastně lepší kouzelník než já, když dokáže vše skloubit – biatlon, školu, koně, přátele, rodinu.  Velmi si jí vážím, jsem na ni pyšný a jsem rád, že mám to privilegium ji znát nejen jako světovou biatlonistku, ale i jako moji kamarádku. Velká gratulace, Makulo!

Klobouk dolů a hodně štěstí v biatlonu i v osobním životě!“