V posledních týdnech nebylo o jablonecké atletice moc slyšet, a tak se zdá, že má prázdniny. Tento klid je však jen zdánlivý. Vládne však čilý ruch jednak v oblasti přípravy závodníků, jednak v oblasti organizační přípravy velkých akcí. V těchto dnech je pětadvacet mladých pod vedením trenérek Evy Mikulové a Dany Jandové na soustředění v Pardubicích.

Na Střelnici budou dvě významné akce

Naplno jedou přípravy na 23. ročník největšího a nejstaršího mezinárodního mítinku Evropy juniorů do 19 let „Mladé Evropy“, který se bude konat na jablonecké Střelnici tuto sobotu 15. srpna od 14.00 hodin a na mistrovství České republiky družstev mužů a žen, které se uskuteční také na Střelnici v sobotu 29. srpna.

Přípravy na Mladou Evropu vrcholí

Na mítinku „Mladá Evropa“ pořadatelé očekávají účast nejlepších českých juniorů a juniorek a výpravy z rakouského ASK Linz, německých oddílů LC Cottbus, LV Thum, LG Pirna a z Polska BKS Bydgoszcz, MKL Jelenia Góra, Olsza Olzsyna a především velká a kvalitní výprava AZS Wroclaw. Přípravy na mítink vrcholí a přicházejí další přihlášky, naposledy dorazily přihlášky atletů z Bahrajnu a Kuvajtu.

Na startu budou pochopitelně také nejlepší domácí závodníci v čele s Evou Jeníkovou, Janem Solfronkem, Amčou Rappovou, Petrou Kuříkovou a Pavlínou Soprovou.

V Berlíně bude mít Liaz odchovance

V sobotu 15. srpna také začíná v Berlíně týdenní mistrovství světa mužů a žen, na kterém bude startovat také velká výprava českých reprezentantů. Protože mezi předními reprezentanty budou také dvě jablonecké odchovankyně Barbora Špotáková a Zuzana Hejnová, chystá se do Berlína také výprava Jablonečanů.

Bára Špotáková bude obhajovat titul mistryně světa z japonské Ósaky a je považována i tentokrát za favoritku hodu oštěpem. Zuzana Hejnová bude startovat v běhu na 400 m překážek.

autor Václav Poláček