Již 29. ročník atletické Mladé Evropy, který se v sobotu uskutečnil na stadionu Střelnice, byl opět příslibem velké podívané.

Kdo za domácí

Hlavní pozornost byla zaměřená na start úspěšných reprezentantů TJ Liaz. Tereza Vokálová nastoupila v disciplíně skok do dálky, kde měla velkou soupeřku Barboru Hůlkovou z Turnova. Tereza si dala za úkol překonat svůj osobní rekord, který má hodnotu šest set čtyři centimetrů. V této disciplině nastoupilo dvanáct účastnic.

Další kvalitní závod slibovala soutěž juniorek ve skoku do výšky. Na startu byla naše nejlepší výškařka Lada Pejchalová z Trutnova, která měla před Mladou Evropou na kontě již sto osmdesát čtyři centimetrů. Konkurenci jí dělala Michaela Galuszková z Desné, která letos již překonala sto osmdesát centimetrů. V hodu kladivem se představila domácí závodnice Eliška Sichrovská. Letos již hodila přes padesát metrů. Lada Cermanová byla přihlášená na kouli a kladivo. Zpočátku to byla spíše otázka, jak se vyrovná s tak těžkým nářadím.

Mají stále formu

Svou dobrou formu měla potvrdit také Michaela Bičianová v běhu na čtyři sta metrů. V kategorii juniorů byli domácí fanoušci zvědaví na výkon tyčkaře Dana Bárty a na to, zda jeho forma z mistrovství světa vydržela a zda se pokusí na domácím doskočišti překonat své dosavadní maximum, tedy čtyři sta devadesát centimetrů.

Velmi dobře obsazená byla také výška. V této disciplíně se očekával souboj jabloneckých výškařů Vojtěcha Tadeáše Hacuše a Ladislava Koly s Petrem Šimonem z Jablonného. Na závody se přihlásilo sto třicet závodníků z celé České republiky a konkurenci jim dělalo přes dvacet závodníků z pěti polských oddílů. Závody začaly předprogramem, ve kterém byla zařazená disciplína hodu kladivem, a to na hlavní stadionu.

Pořadatelé z atletického oddílu TJ Liaz připravili závodníkům dobré podmínky. A ti se jim odměnili skvělými výkony, které potěšily přihlížející fanoušky královny sportu.

Lehkoatletický mládežnický mítink Mladá Evropa je součástí projektu Jablonec 2015 a je také podpořený městem Jablonec.