Před zahájením mítinku museli pořadatelé řešit nenadálý problém. Autobus přivážející polskou výpravu se v Harrachově dvě hodiny před zahájením mítinku porouchal a pořadatelé byli nuceni rychle zajistit autobus, který do Harrachova pro trosečníky dojel. Všechno dobře dopadlo, polští atleti přijeli, sice na poslední chvíli, ale své disciplíny stihli.
Na startu bylo více než 280 závodníků včetně reprezentačních výprav Kataru, Bahrainu, Dánska a Polska, pro které byla Mladá Evropa závěrečným testem výkonnosti před mistrovstvím světa do 17 let, které se koná v Ostravě ve dnech 11. – 15. července.
Úvod mítinku obstaraly kombinované štafety žactva na 4 x 100 m, když každou štafetu tvořili dva chlapci a dvě dívky. V soutěži čtyř štafet zvítězila štafeta ve složení Kožíšek – Soprová – Kopalová – Spura v čase 53,46 sec.
Vedoucím výpravy Kataru byl česky mluvící Ramil Ganijev, který v roce 1993 emigroval z Uzbekistánu do Jablonce a určitý čas byl závodníkem atletického oddílu LIAZ.
Z Jablonce odešel do Kataru, kde působí jako státní trenér mládeže. Konstatoval, že Katar má sice moře, ale jinak jde o pouštní krajinu, a tak byl uchvácen stadionem, krásnou vyhlídkou na město, na Jizerské hory a na Ještěd.
Organizace mítinku byla velmi dobrá. Bylo velké štěstí, že nepršelo, protože stadion nemá krytou tribunu a pokud při závodech prší, jsou všichni účastníci na dešti. Jablonečtí závodníci si vedli v tvrdé konkurenci velmi dobře. Nikola Hornová vyhrála běh na 400 m, Kristýna Zimová trojskok a Ivo Knajp skok o tyči. Druhá místa obsadili Vojtěch Slouka ve skoku o tyči výkonem 410 cm, David Střelec v hodu kladivem hodem 49,28 m, třetí byli Petra Kuříková v běhu na 800 m v osobní rekordu 2:17,88 min., Jana Drbohlavová rovněž v osobním rekordu v hodu oštěpem výkonem 36,60 m, Lucie Havránková v hodu kladivem hodem 41,74 m a Ondřej Svoboda v hodu oštěpem hodem 54,19 m.