Soutěže se konaly za účasti nejlepších závodníků ze čtrnácti krajů České republiky.

"V atletické části startovalo čtyři sta padesát závodníků v kategoriích mladšího a staršího žactva. V krajském výběru nechybělo také čtrnáct atletických nadějí z našeho jabloneckého oddílu TJ LIAZ. Nejúspěšnější byla žákyně Emilie Hornová, která vybojovala zlatou medaili v běhu na 60 m skvělým časem 7.54 s, kterým zaostala jen dvě setiny za českým žákovským rekordem," chválil výsledek úspěšné jablonecké sportovkyně předseda atletického oddílu TJ LIAZ Dušan Molitoris.

Čtvrtá v tomto finálovém běhu skončila Kára Kaděrová v osobním rekordu7.68 a k zisku bronzové medaile ji chyběly dvě setiny. Dalšího skvělého výkonu dosáhl v běhu na 300 m Filip Čermák, když v rozběhu překonal časem 35.93 oddílový a krajský rekord a ve finálovém běhu skončil na čtvrtém místě časem 35.96. V semifinálovém běhu na 60 m obsadil Michal Martinka šesté místo časem 7.48 s. Ve své druhé disciplíně běhu na 60 m překážek skončila Klára Kaděrová celkově na desátém místě časem 15.35 s.

Pěkné umístění se podařilo vybojovat i oběma štafetám na 4x60 m. Žáci Martinka a Čermák byli součástí krajské štafety, která se umístila na 4.místě časem 27.24 s. Součástí štafety žákyň byly jablonecké závodnice Hornová a Kaděrová. Štafeta skončila na pátém místě časem 29.82 od zisku bronzové medaile je dělilo 25 setin.

"Druhou medaili, a to stříbrnou, vybojoval mladší žák Václav Plaček v hodu oštěpem výkonem 38,59 m. V kategorii mladších žákyň skončila v běhu na 60 m překážek Viktorie Trojanová na sedmém místě výkonem 9.97, což je její osobní rekord," doplnil ještě výčet úspěchů Molitoris.