V Českých Budějovicích se ve čtyřech skupinách po čtyřech týmech mezi šestnácti družstvy rozhodovalo, kdo dostane „černého Petra“ a nepostoupí mezi posledních 12 týmů v České republice. Jablonečtí kluci opět zabojovali a z 3. místa postupují.

Jablonec – Ostrava 17:22 (9:12)
Hned v prvním střetnutí narazili Jablonečané na favorita celé skupiny družstvo z Ostravy. „V prvním kole žákovské ligy jsme se již utkali a tento zápas měl podobný charakter. V prvním poločase jsme odolávali nájezdům ostravských hochů, bohužel, ve druhém poločase se projevila jejich síla a přestože jsme ještě snížili na rozdíl dvou branek, kvalita soupeře se ke konci utkání projevila,“ uznal kvality soupeře trenér Jablonce František Dědeček ml. Jablonečtí kouči dali možnost všem hráčům vyzkoušet si hru proti silnému soupeři a zároveň ušetřili síly klíčových hráčů na rozhodující zápas proti Brnu. Střelecky vynikl Bernardy s osmi brankami.

Jablonec – KP Brno 26:16 (16:9)
Do klíčového střetnutí o postup proti Brnu nastoupili Pragováci plně koncentrovaní a hned v 7. minutě vedli 6:1. „Soupeři jsme výbornou obranou a přesnou střelbou v útoku nedali moc šancí na úspěch,“ pravil druhý z trenéru David Ziebiker. I přes poločasové varování, že zápas není ještě vyhrán, Jablonečtí trochu povolili v prvních pěti minutách druhé půle. Soupeři se podařilo snížit, ale v další části Pragováci vedení opět navýšili a zaslouženě vyhráli. Střelecky se zaskvěli Bernardy devíti a Patočka osmi brankami.

ELP – Č. Budějovice 22:24 (9:13)
V posledním utkání celého turnaje bylo už vše jasné ohledně postupu a oba týmy si zahrály pěknou házenou. V prvním poločase byli lepší domácí, ve druhém Jablonečtí dokonce srovnali na 16:16. Jenže domácí si vzali time – out, opět utekli na rozdíl tří branek, později si vzali i jablonečtí hráči time–out a podařilo se jim dotáhnout na rozdíl jedné branky 22:23. Deset vteřin před koncem, při osobní obraně, jsme ovšem opět inkasovali a zápas byl rozhodnut. Nutno dodat, že tento zápas patřil mezi nejhezčí na turnaji a oba týmy zaslouží pochvalu za předvedený výkon,“ pochválil celky Dědeček.

Sestava a branky: Chaloupka – Bernardy 21, Hrubeš 14, Patočka 11, Tomáš 9, Trejbal P.2, Frýda 3, Hurdálek 1, Hartig 1, Trejbal D. 1, Dědeček.
Pořadí skupiny: 1. Ostrava, 2. Č. Budějovice, 3. Jablonec, 4. Brno.

Turnaj očima trenérů Dědečka a Ziebikera

Celý tým zaslouží velkou pochvalu za předvedené výkony v Budějovicích a po právu postoupil mezi extraligu starších žáků v ČR, což je posledních 12 týmů. Kromě tradičních opor Bernardyho, Chaloupku, Hrubeše, Patočku a Tomáše, kteří táhnou toto družstvo celý rok, musíme tentokrát vyzdvihnout i Marka Frýdu, který, ač povoláním brankář, musel při zraněních a nemocech našich pivotů do hry a vůbec si nevedl špatně.

Z pěti střeleckých pokusů vsítil 3 branky a dokonce dostal žlutou kartu a 2 minuty. V dalším 4. kole žákovské ligy jsme se dostali do skupiny týmů z Karviné, Ostravy, Kopřivnice, Nového Veselí a Prahy Chodova.

Dokonce máme právo i pořádat celý turnaj v termínu 6. nebo 7. března, tak uvidíme, jestli bude některá hala v okolí Jablonce prázdná nebo jestli pojedeme na výlet do Kopřivnice.