Jablonecký celek byl oslaben o dva kvalitní hráče, o brankáře Chaloupku a levé křídlo Tomáše, kteří tuto sezonu odehrají v prvoligovém Jičíně, kam se dostali do sportovního centra mládeže. Zápasy jabloneckého týmu přiblížil trenér František Dědeček.

ELP - Dukla Praha 15:17

První utkání poznamenalo množství technických chyb z obou stran, v prvních 15 minutách zápasu byli lepší Jablonečtí a vedli až o tři branky, kdy zejména Hrubeš a Bernardy byli k neudržení, po následném střídání ovšem hra Jabloneckých již nebyla tak dynamická, soupeř převzal otěže utkání a zvítězil.

ELP - Sokol Chrudim 15:14

Od první minuty nastoupil do branky Dan Machián z Liberec Handball, který v letošním roce bude vypomáhat jabloneckému týmu, v tomto zápase se opět střelecky dařilo dvojici Bernardy Hrubeš, která vstřelila dohromady 9 branek, lepší byla Chrudim na začátku střetnutí, ke konci ale Jablonec prokázal svoji kvalitu a utkání otočil.

ELP - UKPR Klodzko 9:11

Jediné méně povedené střetnutí jsme sehráli proti polskému týmu, Jabloneckým se nedařila střelba a velké množství technických chyb, plus tři neproměněné sedmičky, vedly ke zbytečné porážce, jediným hráčem, kterému se dařilo, byl opět Hrubeš.

ELP - Bystrzyca Klodzka 15:17

Druhý polský tým byl kvalitnější, Jabloneckým se tentokrát podařilo zpřesnit střelbu, ale osm technických chyb za 30 minut je příliš, a proto soupeř opět těsně vyhrál.

ELP - HC Náchod 15:15

V posledním zápase jsme nastoupili proti vítězi turnaje a sehráli nejlepší utkání, Patrik Trejbal byl k neudržení a jak na levém křídle, tak poté na levé spojce vstřelil dohromady sedm branek z osmi pokusů, dařilo se i jeho bratru Danovi, který zaznamenal tři branky, v brance dobře zachytal Machián.

Sestava a branky ELP: Frýda, Machián - Hrubeš 15, Bernardy 14, Trejbal P. 14, Patočka 8, Trejbal D. 7, Dědeček 4, Preisler 3, Poláček 2, Hartig.

Konečné pořadí turnaje: 1. HC Náchod, 2. Dukla Praha, 3. Bystrzyca Klodzka, 4. UKPR Klodzko, 5. ELP Jablonec, 6. Sokol Chrudim.


„Jednoznačnou jedničkou byl tentokrát v jabloneckém týmu Hrubeš, který patřil mezi nejlepší hráče celého turnaje, kvalitně odehráli turnaj Bernardy, bratři Trejbalové, Dědeček a Poláček, naopak moc se nedařilo brankářům a každému z nich se povedlo zachytat dobře patnáct minut v jednom utkání, což je hodně málo, Machiánovi proti Náchodu a Frýdovi proti Chrudimi, a trojici Patočka, Preisler a Hartig se tento turnaj moc nepovedl, přesto to byla velice kvalitní příprava,“ hodnotil turnaj František Dědeček.