Po několika trénincích se juniorská sestava s věkovým průměrem necelých jedenadvacet let zúčastnila kvalitně obsazeného turnaje a rozhodně herně nepropadla. Trenér Dědeček, jak sám zdůraznil, postrádal pro plnění manželských povinností, ze studijních, pracovních a zdravotních důvodů, ale i prostého nezájmu, hned sedm stabilních hráčů ligového kádru z podzimu. Zbývající jedenáctka, byť řada hráčů musela zvládnou nové úkoly, se vesměs prezentovala solidním a bojovným výkonem, který měl vzestupnou tendenci.

Výsledky Pragováků:

ELP – HBC Jičín B 10:23 (4:11). Na úvod byl prvoligový soupeř až příliš tvrdým oříškem a Pragovákům po úvodních 0:5, trvalo celý I. poločas, než se dostali do hry. Ve druhém se hra opticky vyrovnala, ale efektivita střelby byla dost špatná. Konečný výsledek se nepodařilo podstatně korigovat. Branky: Mrklas, Šatava a M. Heinl po 3 a Meloun 1.

ELP – Liberec Handball 17:17 (9:8). Tvrdě hrané utkání solidní úrovně bylo v celém svém průběhu vyrovnané. V závěru prvního a v nástupu do druhého poločasu Pragováci odskočili soupeři na rozdíl dvou branek 9:7 a 10:8. Jinak to byla “přetahovaná” o střídavé vedení. Také v závěru nejdříve Pragováci vedli 15:16, aby vzápětí dotahovali na 17:17. Spravedlivou remízu nakonec potvrdila i Heinlem neproměněná sedmička těsně před koncem utkání. Branky: M. Heinl a Mrklas po 5, Šatava 3, Žák a Meloun po 2.

ELP – TJ Turnov 27:14 (13:5). Turnovští již hráli čtvrté utkání (předtím porazili Liberec a notně potrápili Boleslav) a na jejich kondici to bylo patrné. Pragováci bez problémů získali náskok 6:0 a poločasových 13:5. Zahráli a zastříleli si všichni a výsledkem byla jejich rekordní výhra na turnaji. Branky: M. Heinl 7, Mrklas 6, Šatava a Janeček po 3, Trejbal, Žák a Meloun po 2, Šimon a Ledvinka po 1.

ELP – AŠ Mladá Boleslav 14:17 (9:8). Domácí se stále ještě nevyrovnali s prohrou v domácím ligovém utkání s Pragováky, a tak se hrálo trochu prestižněji a s větší nervozitou. Doplatil na to diskvalifikací Mrklas, který nedohrál ani první poločas a nakonec celý jeho tým, který oslabil natolik, že někteří hráči dohrávali jen silou vůle. Širší kádr domácích tak slavil za odvetu. Branky: M. Heinl a Janeček po 4, Meloun 3, Trejbal, Mrklas a Žák po 1. Sestava ELP: Rajdl a Kysela – M. Heinl, Žák, Meloun, Mrklas, Šatava, Janeček, Trejbal, Šimon a Ledvinka.

Příští program: Neděle 24. ledna ve SH ZŠ Výšina v Tanvaldě se koná 5. ročník turnaje o Pohár Jabloneckého Deníku za účasti extraligového 1. HK Dvůr Králové, prvoligového HBC Jičín B, druholigových juniorů Dukly Praha, AŠ Mladá Boleslav, Elektro– Praga Jablonec nad Nisou a Čambavamba Praha. Hraje se od 8.30 do 17.00 hodin.