Výzva s názvem Mozartovka v pohybu měla za cíl pohybem pomoct těm osamělým, a sice seniorům v domově v jabloneckých Pasekách. Firma Primm přislíbila částku 10 000,- korun, a tak vznikl nápad, že každý nachozený nebo naběhaný kilometr žáky, jejich rodinnými příslušníky nebo pedagogickým sborem bude znamenat příspěvek na vánoční dárky pro Domov seniorů v Pasekách, konkrétně 1km=1 Kč. Jako důkaz bylo třeba aktivitu změřit pomocí běžecké nebo turistické aplikace a zaslat ho na předem určený školní email.


K 18.12. se podařilo nachodit a naběhat celkem 7 138,81 km a výzva pokračuje do dosažení 10 000 km. Pro větší motivaci žáků je zřízena online tabulka, která zaznamenává výkony po jednotlivých třídách a také dva týmy pedagogických pracovníků. Ti to vzali opravdu zodpovědně, protože týmy Žlutých a Modrých figurují na prvních dvou místech s výsledkem 1111 respektive 1320 km.


Mezi třídami probíhá mnohdy velmi vyrovnaný souboj, z něhož zatím nejlepším výsledkem jsou výkony dvou tříd ve čtvrtém ročníku. 4.A vede tabulku tříd s výkonem 746 km, na paty jí šlape 4.C s 611 nachozenými a naběhanými kilometry. Třetí příčku tříd zatím drží 2.A se 445 kilometrů.
„Jsem velmi rád, že se akce účastní tolik rodin. Někteří tím skutečně žijí a každý den posílají opravdu výborné výkony. Někteří rodiče dokonce psali, že díky této výzvě chodí jejich děti konečně na procházky častěji a s větším zájmem, což nás samozřejmě těší.“, říká učitel tělesné výchovy Dominik Šonský, hlavní organizátor této zajímavé akce. Jablonecká základní škola Mozartova má ke sportu blízko. V průběhu roku připravili učitelé tělesné výchovy například Atletění pro prvňáčky a druháčky, zúčastnili se tradiční závodu.


„O nejrychlejšího prvňáčka“ a také turnaje v halové kopané pro žáky 3. tříd Sportima Cup 2020. A stejně tak se zapojovali do akcí i žáci vyšších tříd. V pohybu chtějí na Mozartovce určitě pokračovat, jak to jen půjde.
Pořádají i anketu O nejlepšího sportovce. Vyhlášení výsledků se zúčastnila jablonecká rodačka a bývalá úspěšná biatlonistka Gábina Koukalová a bývalý fotbalový reprezentant Milan Fukal.