Na programu bude v těchto kategoriích 80 disciplín. Ve výpravě jabloneckých atletů by mělo startovat 23 závodníků. Nejpočetnější zastoupení má kategorie juniorů celkem osm závodníků. Největšími aspiranty na vybojování některé z medailí mají kladiváři Patrik Danilevič, který si v sobotním závodě vytvořil osobní rekord výkonem 70,04 a je v průběžných tabulkách na druhém místě a David Novák, který je třetí.  Stejnou pozici má i běhu na 110 m překážek Roman Kadavý. Překvapit můžou i další závodníci čtvrtkař Matěj Koravský a v běhu na 800 m Tomáš Jehlička.

V kategorii dorostenců bude startovat šest závodníků. Největší naděje na zisk medailí mají Daniel Novotný ve vrhu koulí a Richard Hübner v běhu na 800 m. V juniorkách by měla svou výkonnost v dálce a trojskoku potvrdit Adéla Sochorová, které je v průběžných tabulkách na medailových místech.

"V silné konkurenci nejlepších atletů v těchto kategoriích bude každé umístění do osmého místa velkým úspěchem. Věříme, že atleti LIAZ Jablonec nezklamou a přivezou medaile a řadu finálových umístění," přeje si předseda atletického oddílu TJ LIAZ Dušan Molitoris.