A dobrá zahraniční účast je zajištěná i v letošním roce. Do Jablonce se opět po dvou letech vrátí Kim Collins, mistr světa z ostrovního státu Svatý Kryštov Nevis, který patří mezi nejrychlejší sprintery v běhu na 60 m. Konkurenci mu budou dělat naši nejlepší sprinteři Jan Veleba a Zdeněk Stromšík.

POBĚŽÍ TAKY HEJNOVÁ

Ke startu je přihlášená i mistryně světa Zuzana Hejnová, která poběží 60 m překážek.

Nejkvalitnější disciplínou v programu je vrh koulí. Účast potvrdili naši nejlepší, Tomáš Staněk a Ladislav Prášil. Jejich velkým soupeřem bude Bulhar Georg Ivanov, který má osobní rekord přes jednadvacet metrů. Dalším závodníkem je Hamza Mohamed z Egypta. V běhu na 60 m překážek uvidí milovníci atletiky Petra Svobodu, který bude chtít poprvé prověřit stav své přípravy. „Do mítinku je zařazený, po dlouhé době, také běh na 1500 m, ve kterém se na start postaví Filip Sasínek. Ten se úspěšně představil v loňském roce vítězstvím na Zlaté tretře," uvedl další z lákadel Dušan Molitoris, předseda atletického oddílu TJ LIAZ.

PLNÍ LIMITY NA ME

Pořadatelé předpokládají také účast celé řady českých reprezentantů, kteří by se měli pokusit o splnění limitů na Mistrovství Evropy v hale.

V současné době již také potvrdili jabloneckým organizátorům start zahraniční závodníci.

Do Jablonce přijedou atleti a atletky z Ukrajiny, Polska a dalších zemí.

Jablonecká hala nabídne návštěvníkům deset atletických disciplín.

CO JE V HALE ČEKÁ

Muži mají na programu 60 m, 60 m překážek, dálku, tyč a běh na 1500 m. Na ženy čekají disciplíny: 60 m, 60 m překážek, dálku a běh na 800 metrů. Pro první tři závodníky těchto disciplín jsou připravené finanční bonusy. Závody se konají v sobotu 28. ledna od 17 hodin v jablonecké atletické hale.