Spokojený s průběhem byl také ředitel mítinku Martin Mikula.

Probíhalo všechno hladce?
Starosti určitě předcházely. Disciplína překážky mužů se nenaplnila tak, jak jsme plánovali, protože dva nejlepší závodníci Štěpán Schubert a Petr Svoboda jsou oba v těchto dnech na antibiotikách. Takže to nevyšlo, jak jsme plánovali. Ale jinak všechny disciplíny dopadly velmi dobře, nastoupila v nich silná konkurence. Padl i český rekord v běhu na šedesát metrů žen. A to je dostatečně velký úspěch.

Jaká byla divácká kulisa?
Diváci vytvořili závodníkům hezkou kulisu. Máme pro tyto akce v Jablonci krásnou halu, dobře postavenou na takové sprintérské mítinky, diváci se sem rádi vracejí.

A jak v silné konkurenci uspěli jablonečtí atleti?
Nepředpokládali jsme, že by v bronzových disciplínách mohli naši závodníci ohrozit vítěze nebo top tři. Ale závodili dobře, dostali se i dál, než jsme očekávali. Potěšilo mě, jaké podali výkony.

Žáci 1. tříd.
Prvňáčci běželi o finále na Jablonecké hale. Ta slibuje skvělou atletiku

Které disciplíně jste nejvíce fandil vy?
Moje oblíbená disciplína je tyčka. A ta v programu nebyla. Líbí se mi disciplíny, ve kterých jsou k vidění nejhezčí souboje. A dnes to určitě bylo šedesát metrů žen, tam to bylo už od kvalifikace zajímavé. A samozřejmě tuto disciplínu pak završilo finále.

Ani letos nechyběly v programu závody prvňáčků?
Ano, opět jsme uspořádali v předchozích dnech závody žáků prvních tříd ze škol Jablonecka. A ti nejlepší startovali v hlavním programu. Jejich běh byl velmi sledovaný, protože přišli fandit rodiče i kamarádi.  Všichni si užili jak tento závod, tak atmosféru Jablonecké haly. Prvňáčky jsme hned po doběhnutí do cíle odměnili.  

Proč v programu nebyly skok vysoký nebo tyčka?
Tyto disciplíny bychom mohli v Jablonci zařadit bez problémů. Ale při plánování mítinku musíme také zvážit, zda jsme schopni naplnit disciplínu na dostatečné úrovni. A protože jak výšku, tak tyčku bývá historicky náročné obsadit kvalitními závodníky, tak jsme se pro ně nerozhodli. To byl hlavní důvod. A výška by nám navíc narušila časový harmonogram, jelikož není v jablonecké hale možné dělat zároveň sprinty a tyčku. A právě tyčka je problematická dobou trvání disciplíny. A když chceme, aby se hlavní část mítinku vešla do tří hodin, tak je tato disciplína velmi náročná.

Jablonecká hala
Na Jablonecké hale padnou opět nejlepší světové atletické výkony roku

Co čeká pořadatele po skončení akce?
My si určitě oddychneme, uklidíme a sejdeme se, abychom vyhodnotili průběh mítinku, co fungovalo, co ne a jestli do budoucna zůstaneme u stejného způsobu organizace, jako tomu bylo poslední dva roky nebo zda něco změníme.

Na co se mohou příznivci atletiky těšit v Jablonci dál?
Až do konce února je mohu pozvat na každý víkend. Příští týden pořádáme krajské přebory vícebojů a další závody pak následují. Tím, že Jablonec má jednu ze čtyř hal v republice, další dvě jsou v Praze a čtvrtá v Ostravě, tak je ta naše hodně vytížená. Konají se tady skoro všechny halové akce pro Liberecký kraj, ale také akce Hradeckého a Ústeckého kraje. Často na těch akcích startují i sportovci z Polska. Následující závody nebudou už ale tak organizačně náročné jako Jablonecká hala.

Kolik závodníků se mítinku zúčastnilo a kterému cesta do Jablonce trvala nejdéle? 
Na Jablonecké hale letos startovalo 180 závodníků a jako exotické účastníky bych označil závodníky z Egypta. Ale zastoupeny byly další evropské země.