„Už podruhé v historii jsme získali titul mistra Evropy. Uplynulý rok můžeme hodnotit kladně," začal optimisticky svoje ohlédnutí za minulým rokem prezident tenisového klubu ČLTK Jablonec Miloslav Hajátko.

Úspěchů bylo dost

Jiří Lehečka, který trénuje v Jablonci pod vedením Dušana Hajátka a je zároveň členem národního tenisového centra v Prostějově, kde se připravuje u Patrika Navary, vybojoval na Mistrovství Evropy starších žáků v Plzni titul mistra Evropy ve čtyřhře. A dále získal dva tituly mistra ČR starších žáků. „Dobře si vedli i další hráči a hráčky ČLTK. Anička Panchártek a Bára Palicová si svými výsledky zajistily účast v tréninkovém středisku Českého tenisového svazu (ČTS), které funguje při našem klubu. Julie Štruplová, Vojta Popelka, Matěj Rudolf, Pavel Douda a Jan Košek se významně zapsali do krajských žebříčků a jsou velkým příslibem pro další roky," pochlubil se prezident klubu.

Postupují do finále

V soutěžích družstev získalo A družstvo dospělých titul přeborníka MČR a v baráži o extraligu prohrálo až v posledním kole. Družstva B a C, která hrají II.ligu, si zajistila účast také pro příští rok.

V soutěži družstev mládeže jasně dominovaly týmy ČLTK, které vyhrály soutěž mladšího, staršího žactva a dorostu a zajistily si účast ve finálových utkáních MČR. Nejlepší umístění vybojovalo družstvo mladšího žactva, které skončilo na čtvrtém místě. „V soutěži krajských výběrů (Junior Davis cup a Junior Fed cup) reprezentovali jablonečtí hráči Severočeský tenisový svaz. Především družstvo děvčat ve složení Anna Panchartek a Bára Palicová, předvádělo skvělý tenis a obsadilo druhé místo po porážce od družstva Prahy, a to v závěrečném tie-breku 10:8.

Družstvo chlapců, ve kterém ČLTK reprezentovali Matěj Lajbl, Matěj Rudolf a Vojtěch Popelka, obsadilo sedmé místo. Mimo již uvedené tituly získali hráči ČLTK dalších jedenáct titulů oblastních přeborníků. „Během sezóny pořádal klub dva mezinárodní turnaje dospělých pod hlavičkou ITF Futures, mezinárodní turnaj mládeže TEU Jablonec Cup, halové mistrovství ČR mladších žáků, letní mistrovství ČR starších žáků a dále šest celostátních turnajů kategorie A,B,C. Během prázdnin jsme ve spolupráci s městem připravili již tradiční příměstské kempy," vyjmenoval prezident tenisového klubu Milan Hajátko další zajímavé akce, které na kurtech uspořádali. V měsíci září se ještě konala v areálu ČLTK soutěž„ O nejtalentovanější mateřskou školu Jablonce", které se zúčastnilo sto šestnáct dětí z osmi mateřinek.

Trénovali u moře

Při ČLTK pracuje krajské tréninkové středisko mládeže ČTS pod vedením Dušana Hajátko, dále sportovní středisko mládeže ČTS pod vedením Michala Matěáska. Ve spolupráci s Gymnáziem Dr.Randy a ČTS fungují také na tomto gymnáziu sportovní třídy, a to pod vedením Tomáše Hrdého. Přípravu na novou sezónu zahájili hráči ČLTK již tradičně na společném kondičním soustředění v italském Caorle.

„V jarní a podzimní části sezóny jsme uspořádali nábory dětí. a to již z mateřských školek a prvních tříd základních škol. Rodiče se ptali často na výši příspěvků. Pokud k nám bude dítě chodit do přípravky dvakrát týdně, zaplatí za měsíc od pěti set do sedmi set korun, podle toho, zda příprava probíhá v zimě nebo v létě.," informoval prezident klubu.

Potvrdil také, že mimo sportovní činnost se v ČLTK snaží každý rok investovat do údržby areálu a neustále zkvalitňovat podmínky pro přípravu mládeže a pro rekreační sport. „V rámci investičního programu MŠMT a za finanční podpory Statutárního města Jablonec se nám podařilo realizovat opravu střechy na jednokurtové hale, kterou také využívají stolní tenisté dvou oddílů, TJ Bižuterie a TTC Jablonec," zdůraznil Miloslav Hajátko.

Co chystají nyní?

A jaké akce chystají na letošní rok? „Plánujeme zase jarní a podzimní futures, halové Mistrovství republiky mladších žáků, letní mistrovství republiky starších žákyň , mezinárodní turnaj TE 14 Jablonec Cup 2016," připomenul některé akce z tenisového kalendáře 2016 prezident Miloslav Hajátko.