Jak se chystáte na sezónu?
Aktuální příprava na sezonu probíhá zatím na suchu. Chodím na atletiku pod dohledem Dany Jandové a do fitka s Lukášem Rejlkem. Jinak se usilovně připravuji i na talentové zkoušky na sportovní gymnázium. To je moje individuální příprava. A ještě chodím i s mým týmem skicrossu.

V Česku možná moc sněhu nebude, kam se vypravíte?
Letos jsme byli již dvakrát na lyžích. Jednou na Stubai a jednou na Pitztale. V době, kdy tento článek bude vycházet, budu opět v Rakousku na kempu. Jinak jsem mohla být i na dalších kempech skicrossu, ale prioritou je příprava na přijímačky na střední školu. Takže jsem další tři ledovce vynechala.

Vozíte s sebou i maskota?
Ano, vozím. Mám jich několik od svých kamarádů i rodičů. Jsou to malí plyšáci, které mi dovezou ze svých cest a já je mám na batohu.

Jste nominovaná do ankety Nejlepší sportovec Jablonecka za rok 2018, jak vidíte v kategorii mládeže svoji šanci?
Konkurence je určitě veliká a hodně mých vrstevníků mělo spousty super výsledků v průběhu sezony. Vidím to mezi svými kamarády, kteří jsou převážně sportovci. Takže jsem ráda, že jsem byla nominována a každý výsledek bude úspěchem.

Jak se těšíte na Vánoce, budete trochu lenošit?
Strašně záleží na počasí. Když nebude sníh, budu asi i trošku lenošit. V opačném případě, když bude spuštěn můj domovský kopec Špičák, budu každý den na lyžích. Závodní sezona nám začíná již v první polovině ledna.

Co máte nejraději ze všeho toho vánočního mlsání?
Nejsem ten typ, co musí jíst cukroví. Spíš naopak. Jediné, co mám strašně ráda, je vosí bodnutí od mojí tety Petry. Škoda, že ho dělá tak málo a jen jednou za rok.

Dáváte si nějaké vánoční předsevzetí do nového roku?
Nedávám, co se má stát, se stane a co se nemá stát, se taky stane.