Amatéři proti profíkům, takový charakter mělo další vystoupení Pragováků ve II. lize házenkářů. Přesto měli domácí z jabloneckých borců respekt a povolali ty nejlepší co mohli z extraligového týmu. Snad s výjimkou Poláška. Hosté se snažili být domácím mladíkům rovnocenným soupeřem.

V úvodu si však naběhli na skvělý výkon brankáře Rangla, který je v úvodu duelu neuvěřitelně vychytal, a tak pro ně utkání začínalo v podstatě až v páté minutě, a to již prohrávali 4:0. Za dalších pět minut dotáhli na 5:4 a v polovině I. poločasu bylo vyrovnáno na 6:6. Také další průběh první části hry byl opticky vyrovnaný, ale domácí vždy byli v úspěšnosti zakončování o krůček ve předu a o přestávce z toho bylo opět výraznější vedení – 17:12.

Horák, Chroustovský, Škvařil na spojkách a brankář Rangl – to byly základní stavební kameny výrazné převahy domácích ve II. poločase. Přesto víc než polovinu hrací doby v této části utkání bylo stále ještě herně vyrovnané, ale narůstalo skóre ve prospěch Dukly. Hlavním důvodem bylo, že jablonečtí střelci ztroskotávali na skvělém výkonu brankáře Rangla, kterého si dovolili domácí vystřídat až pět minut před koncem utkání.

V té době hosté již rezignovali a teprve v posledních deseti minutách narostl rozdíl ve skóre výrazně ve prospěch domácích. S ohledem na výkon hostujících hráčů po víc než dvě třetiny utkání, je pro ně výsledek až příliš krutý. Domácí předvedli moderní, rychlou házenou a maximální nasazení po celou hrací dobu, a tak jim zisk bodů patří zcela zaslouženě.

„Na Duklu jsme jeli s respektem, především dík problémům se sestavou. Nakonec obětavě nastoupil Svoboda a ukázal se jako správný krok posílení Drobným a Dubnem. V úvodu utkání jsme doplatili na naivitu při střeleckých pokusech a stálo nás mnoho úsilí, abychom se vrátili do utkání. Ukázal se v plné míře rozdíl v kvalitě hráčského kádru, a to nejen u těch nejlepších lídrů týmu, ale především tak říkajíc v hráčském průměru. U nás se hráči v sedmnácti a osmnácti letech teprve házenou učí, v Dukle jsou již hotovými hráči,“ pravil po utkání hostující trenér František Dědeček a dodal: „Utkání jsme využili k zapracování Českolipáků do sestavy, a to se snad povedlo. Na výprask musíme rychle zapomenout a ztrátu bodů musíme napravit příští týden doma v utkání proti Bělé.

Sestava a branky ELP: D. Hlinka, Rajdl, Kubal – M. Heinl 7, Mrklas 6, Svoboda 3, Duben 2, O. Heinl, Meloun, Drobný 1, Žák 1, Dědeček, Ziebiker, M. Vraný. Sedmičky: DU 5 (4) – ELP 3 (2), vyloučení 1 - 3. Rozhodčí: Lorenc, Kasík.