Stovka špičkových tenistů se představí na 17. ročníku Czech Republic Future, Jablonec na Nisou Open 2017, který začíná v sobotu 27. května na prosečských tenisových kurtech.
LETOS DOSTANOU VÍC
Prezident ČLTK Bižuterie Milan Hajátko k akci uvedl: „Dotace na turnaj se zvýšila o pět tisíc dolarů. Nejlepší hráči si tedy letos rozdělí patnáct tisíc dolarů. Zúčastní se velmi kvalitní hráči, třeba první čtyři do třístovky na světě. Prvním nasazeným je Petr Michnev z Česka."
PŘIJEDE SNAD CELÝ SVĚT
Na kurty se postaví hráči z Thajska, Brazílie, Chile, Indie, Austrálie i dalších. „Letos máme hodně cizinců i v kvalifikaci. Budou sbírat body do seriálu ITP. Turnaje futures se v Česku hrají tři v zimě a šest v létě," informoval prezident ČLTK. Kvalifikace na tento turnaj je vypsaná na šedesát čtyři hráčů, hlavní soutěž na třicet dva. Osm nejlepších z kvalifikace postupuje do hlavní soutěže. A ti si potom rozdělí patnáct tisíc dolarů. „Od soboty do pondělí se hrají kvalifikace, pak hlavní soutěž. Finále bude příští neděli 3. června od 10,30 hodin. Změna může nastat jen, kdyby nepřálo počasí," uvedl k turnaji Milan Hajátko.
JAKÉ ŠANCE MÁ ČESKO?
Nejlepší zástupce České republiky, Petr Michnev, se tohoto turnaje v Jablonci zúčastňuje pravidelně. V loňském roce dva podzimní, halové v Česku vyhrál. „Je to velmi příjemný hráč a určitě k nám zase jede s velkými ambicemi na vítězství. Mezi další domácí hráče patří Marek Jaloviec, Jan Mertl, Tomáš Papik, Robin Staněk, Michal Schmid nebo Marek Gengel," dodal Milan Hajátko. Na turnaj zvou pořadatelé všechny příznivce tenisu, ale hlavně mládež, která se o tento sport zajímá. Vstup je po celou dobu zdarma.
BUDE I ZLATÁ RAKETA
Turnaj Jablonec nad Nisou Open 2017 se koná pod patronací Českého tenisového svazu a za podpory Libereckého kraje a Města Jablonec. „Vedle finanční ceny dostanou nejlepší další nádhernou cenu, od jablonecké firmy Fabos, která s námi už spolupracuje několik