Sezona ČEZ SkiTour pokračuje Bedřichovským Night Light Marathonem, který se uskuteční v pátek 26. a sobotu 27. ledna v Jizerských horách a nabídne několik nočních závodů klasickou i volnou technikou.

Oblíbená noční akce s čelovkami nabídne závody na 17.5 a 30 kilometrů volnou a klasickou technikou i rodinný závod na 10 kilometrů. Úvodního vydařeného závodního víkendu na Horních Mísečkách se zúčastnilo 475 lyžařů včetně několika olympioniků. Krušnohorskou 30, která se měla konat o víkendu 21. a 22. ledna byli organizátoři nuceni zrušit z důvodu nedostatečné sněhové pokrývky v lokalitě závodu – na Cínovci ve východních Krušných horách.

Páteční večer (26.1.) bude patřit běžkařům, kteří preferují závody volnou technikou. První startovní výstřel zazní v 18,20 pro závodníky delšího závodu VW 30 kilometrů volně. O patnáct minut později se na trať z bedřichovského stadionu do lesů Jizerských hor vydají i účastníci kratší sedmnácti kilometrové trasy pod patronací Volkswagen.

Sobotní závodní den bude zahájen v 16 hodin rozsáhlými dětskými závody Mini SkiTour. Ty nabídnou trasy od 300 metrů do tří kilometrů pro pět věkových kategorií. V podvečer se dočkají i dospělí milovníci klasiky. Organizátoři připravili závody na hned tři distance. Kromě tratí na 17.5 a 30 km bude součástí i rodinná a pohodová desetikilometrová trasa Bedřichovského Night Light Marathonu s Českou televizí.

Základní okruh je veden po T-Mobile Magentové stopě, která je vyznačena v průběhu celé zimy. Ze startu na bedřichovském stadionu poputují lyžaři k loveckému zámečku na Nové Louce a dále ke sklářské osadě Kristiánov. Odtud je čeká strmé stoupání pod sedlo Holubníku. Druhá část okruhu je víceméně rovinatá a klesající. Po projetí kolem ikonického kiosku Hřebínek a návratu na Novou Louku odbočí závodníci sedmnáctky do cíle na stadion, zatímco třicítkáře bude před návratem do cíle čekat ještě 1 kolo. Desítkáře čeká zkrácená trasa v blízkosti Vodní nádrže Bedřichov. Na celé trase závodu je aktuálně dostatek přírodního/technického sněhu.

"Poznejte Jizerské hory v noci a zažijte magickou atmosféru, kdy na trať svítí jen měsíc, hvězdy, čelovky běžců a ohnivé louče. Skvělé občerstvení, velkokapacitní vyhřívané zázemí Skupiny ČEZ a T-Mobile, ORLEN relax zóna, unikátní ekologická medaile nebo profesionální mazací servis. To vše čeká na závodníky už 26. a 27. ledna,"  zvou na tratě do Jizerek pořadatelé.