V Rakousku se pod hlavičkou ETU (European Triathlon Union) pojede na tratích 1 kilometr plavání, 22 kilometrů na horském kole a 6 kilometrů běhu. Po plavecké části přijde na řadu cyklistika ve dvou okruzích. Trať není příliš náročná, v každém kole čeká na triatlety výjezd jednoho kopce. Běžecká část bude ve dvou okruzích s jedním menším kopcem.

„Podle všeho organizátoři zvolili méně náročnou trať, aby přilákali i obyčejné závodníky, což se myslím podařilo. Česká výprava bude mít široké zastoupení v kategorii Elite i v Age Groups," prozradila reprezentační koordinátorka Eva Potůčková, sama aktivní triatletka a čerstvá vítězka Českého poháru v olympijském triatlonu.

Startovní číslo 1 mezi muži ponese český olympionik Jan Čelůstka, pro kterého to bude evropská premiéra v tomto druhu závodu. Čelůstka si spravil chuť v posledním závodě Českého poháru v Sokolově, kde zvítězil, a do Rakouska tak odjel v dobré formě. Dále se v elitních kategoriích představí Jan Kubíček, Pavel Jindra, Jonáš Vojtěch a vítěz posledního závodu Českého poháru Xterra z Klínů Jiří Klíma.

Mezi ženami bude obhajovat loňský titul Helena Erbenová, která má letos vynikající formu. V kategorii do 23 let se představí Aneta Grabmüllerová, která se ale potýká s nachlazením. „Bude boj vůbec ten závod přežít, ale je to poslední závod sezony, tak se asi zmáčknu," řekla Grabmüllerová.

Nejrychlejších deset mužů a deset žen si rozdělí celkové finanční prémie v celkové výši více než 250 tisíc korun. (tr)