Naděje českého freestylu se sešly na svazích albrechtického Špičáku, kde se konaly dvoudenní závody v jízdě v boulích a v crossu.

Na start se postavila více jak padesátka dětí, mezi kterými nechyběli závodníci z pořádající TJ Bižuterie Jablonec.

Jablonečané se takřka na domácích svazích, na kterých absolvovali týdenní soustředění, prosadili i na medailové pozice. „Každý den jely děti jeden závod Ski krossu a dvě jízdy v boulích, výsledky se sečetly a z toho vzešlo celkové pořadí,“ sdělil jeden z pořadatelů Aleš Cholenský.

Závody na Špičáku byly součástí Jizerského pohárku, který probíhá již pátým rokem a jsou i součástí českého poháru žáků.

První závody v kategorii P1 dětí 0 – 5 let vyhrál Šimon Roháček se ziskem 79,33 bodů, před oddílovým kolegou Tadeášem Raškou. Třetí příčka patřila ostravskému Markovi Gajdečkovi.

Vítězkou této kategorie se stala Zuzana Hnyková z TJ Bižuterie.

V kategorii P2 (5 – 10 let) vyhrál Jan Szabo z Bižuterie před Františkem Coufalem z Ještědu a Robinem Matuščíkem z Ostravy. V kategorii děvčat si první den pro zlato dojela Klára Gajdečková z Ostravy.

Druhý největší počet bodů získala Zuzan Citorová rovněž z Ostravy a třetí místo obsadila rovněž Moravanka Dorotka Šamánková. V kategorii mladších žáků vyhráli ostravští Viktor Kim a Eva Mikulová, kteří zlato získali i ve druhém závodě.

Druhý den si v kategorii P1 pro zlatou medaili na stupně vítězů došel vítěz prvního dne Šimon Roháček, stříbro získal Tadeáš Raška a trojici závodníků TJ Bižuterie doplnil další Jablonečan Vojtěch Tlapák. V kategorii dívek vyhrála Zuzana Hnyková.

Ve starší kategorii P2 se druhý závod stal kořistí freestylových nadějí z LKK Ostrava. První skončil Matěj Adamus před Františkem Coufalem z SK Ještěd Liberec a Janem Szabo z Bižuterie Jablonec.

V dívkách pak nejvíce bodů získala ostravská Klára Gajdečková, stříbro získala Dorotka Šamánková z Ostravy a bronz jablonecká Kateřina Marcinková.