Na 54 km skončil 23. a celkově v seriálu 37. Vyhrál Andres Aukland tady i v konečném pořadí tam jen o pouhé dva body před obhájcem Řezáčem.

„Bylo to nádherný lyžování,“ hodnotil Koukal švédské finále na webu své marketinkové skupiny Vittore teamu. „Jely se dva okruhy, v prvním jsem úvodní dlouhý kopec, asi 6 km, slušně vyběhl, ale nahoře už nestíhal. Podobně ve druhém kole. Ta trať byla hodně těžká, ale spravedlivá. Ideální podmínky mezi třemi a pěti pod nulou, v noci lehce připadlo, pořadatelé trať ještě upravili, opravdu paráda.“

Hned po startu se drala dopředu silná skupina. „Neměl jsem na to, zezadu se mezi ně nacpat mimo stopu,“ přiznal Koukal. „Pak jsem se lehce dotáhl, ale nahoře viděl, jak mi ujeli. A v soupažích jsem na víc neměl. Ruce mi odešly. Lyže byly perfektní, ale tentokrát to bylo ve mně, únava už se nasbírala.“

Premiérovou sezonu v poli dálkových lyžařů vytrvalců v barvách rakouského týmu Skinfit však hodnotí pozitivně. Sedmé místo ve FIS Marathon Cupu a vítězství na klasické Finlandii, bodoval v obou stylech. „Splnila se moje očekávání. Každý závod jsem se učil, bavilo mě to. A za rok bych to všechno mohl prodat líp. Vím o chybách a, pokud se podaří se jich vyvarovat, můžu dosáhnout mnohem výš,“ řekl.

Koukal i v nadcházející sezoně tedy zůstane prioritně mezi laufaři. Teď jedná o podmínkách případného startu v reprezentačních barvách.
(ton)