Ve druhém jarním kole II. ligy házenkářů se na jablonecké palubovce utkají týmy z opačných konců tabulky, kdy ELP Jablonec hostí Mladou Boleslav. Není to však jediný rozdíl, který je odlišuje. Pragováci, přestože utrpěli poměrně vysokou prohru v Lounech, si udrželi průběžné druhé místo, byť jen dík lepším výsledkům ze vzájemných utkání čtyř “patnáctibodových” týmů. Boleslavští naproti tomu využili domácí prostředí a vítězstvím nad zkušeným týmem Chomutova 30:28 se odpoutali od předposledního místa, když bodově “přeskočili” pražskou Slavii.

Pokud máme správné informace z tábora hostí, tak během zimní přestávky konsolidovali svoji sestavu. Po vleklém zranění se do ní vrátil Novák, hrál jejich nejlepší střelec Pavlíček, který je již kmenovým hráčem Jičína a doma v Boleslavi je na hostování, stejně jako další naděje z Jičína Šebek. O tom, že jsou v Boleslavi na limitovaném přestupu také Ouvín a Müller z Turnova a Janus ze Ž. Brodu již byla v Deníku zmínka.

Naproti tomu v domácím týmu je personální situace stále nejasná a o sestavě můžeme spíše jen spekulovat. Týká se to především případné účasti Lepieše, jehož zájmy se upírají spíše do Německa či těch hráčů, kteří se o své vůli minulého utkání nezúčastnili a o jejich nominaci se bude asi rozhodovat až na posledním tréninku. Potěšující je, že k dispozici by již měl být pro toto utkání Dědeček ml.

Všem týmům v tak vyrovnané soutěži, jakou II. liga je, velí povinnost získávat doma plný bodový zisk. Pro Pragováky to tentokrát platí dvojnásobně. Budou proto potřebovat nutně podporu, a proto věří, že je jejich věrní příznivci neopustí a přijdou fandit.

Utkání ELP Jablonec n. N. - AŠ Mladá Boleslav se hraje v sobotu 20.2.2010 od 17.00 hodin v CORNY MSH u Přehrady v Jablonci n. N.