První zápas se pro jablonecké baseballisty stal jednostrannou záležitostí a jejich výkon rozhodně neodpovídal tomu, jak dokáží hrát normálně. Naprostá impotence v ofenzívě a nespočet chyb v obraně znamenaly potupnou porážku Blesku 15:0 po šesti směnách.

PAK SE ZAČALO DAŘIT

Ačkoliv ani v druhém utkání nebyl výkon zdaleka optimální, tak alespoň malou útěchou pro jablonecké byla výhra v desáté směně a zakončení základní části sezóny na vítěznou notu. Prvních šest směn na kopci odházel Petr Kavan, který si připsal pouze dva obdržené doběhy a pod úspěch se tak podepsal zásadní měrou.

I defenziva byla v porovnání s prvním utkáním k nerozeznání. A tak úspěšné a mnohdy nelehké zákroky jak ve vnějším, tak i ve vnitřním poli, se staly jedním z rozhodujících faktorů zápasu. Na poslední čtyři směny Blesk jako nadhazovače nasadil Lukáše Roubíčka, který dokázal pálky Hluboké umlčet a zápas tak dospěl do prodloužení, kdy se díky jednometovému odpalu Matyáše Fouse dostali Jablonečtí do vedení, kterého se již nevzdali a zápas tak vyhráli 7:5.

„Rozhodně jsme doufali, že si z Hluboké odvezeme dvě vítězství, ale vzhledem k výkonu, který jsme předvedli, ještě můžeme být velmi rádi za to jedno. Sokol se oproti předchozím sezónám zlepšil zejména na pálce, na což jsme,bohužel, nedokázali odpovědět naší, obvykle silnou, ofenzívou,“ shrnul výkon týmu kapitán Jonáš Výbora.

Blesk nyní čeká dlouhá pauza před nadstavbou o extraligu, která začíná v sobotu 21. července. V těchto zápasech se střetnou čtyři nejlepší celky základní části 1. ligy a čtyři nejhorší týmy základní části extraligy.

FANOUŠKY UVÍTAJÍ

Hráči Blesku tak doufají, že je při domácích zápasech přijde podpořit co nejvíce fanoušků baseballu a vytvoří jim vítěznou atmosféru, protože na Ash Fieldu se neprohrává.