První mistrovské utkání se jabloneckým házenkářům podařilo jen v první půli, kdy ještě mladí handbalisté dokázali vzdorovat pardubickému kvalitnímu týmu. Ve druhém poločase už na hostující celek ale nestačili.

NASTUPUJÍ MLADÍCI

Několik sezón spolu sváděly ve druhé lize Pardubice a Jablonec vyrovnané partie, ve kterých se rozhodovalo o každém míči. Současná realita je ovšem poněkud jiná. „Jablonecký tým prochází generační výměnou a ke slovu se dostávají dvacetiletí mladíci, kteří si postupně zvykají na chlapský handbal," připomenul trenér hostujícího celku František Dědeček mladší.

ZÍSKÁVAJÍ ZKUŠENOSTI

V Pardubicích tento faktor rozhodl o utkání. Jablonecké mládí od prvních minut bojovalo s domácím týmem, o každý míč. Pardubice vedl na rozehrávce výborný Nosil, v pivotu hráli zkušení Faltejsek a Hlaváček a na spojce mladý dělostřelec Ptáčník, který nastupuje v extraligovém Novém Veselí. Oproti nim stál na palubovce mladinký tým, dva brankáři, dva pivoti a devět křídel, hráči kteří mají minimum zkušeností na postu spojek. A bez střelby ze střední vzdálenosti, se moc handbal hrát nedá.

TOP BYLI BRANKÁŘI

Střelba v první půli vázla oběma týmům. Poločas skončil 8:7 pro domácí. Oba brankáři byli nejlepšími hráči svých mančaftů.

Druhou půli zápasu Pardubičtí zahájili tlakem a utkání rozhodli. Ve 38. minutě, za stavu 13:9, Jabloneckým svitla naděje a další také v polovině druhé půle za stavu 17:12. Díky zlepšené aktivní obraně získali čtyři míče v řadě a mohli během dvou minut snížit na 17:16. Ovšem dva neproměněné trháky a dvě technické chyby v přechodu žádný zvrat nedopustily. Ke konci zápasu už ale hostům došly síly a naopak domácí borci dohrávali duel s Jabloncem ve velké euforii.

„Mladý jablonecký tým zaslouží velkou pochvalu za první půli. Ve druhém poločase již zmíněná pardubická zkušenost ale rozhodla," připomněl trenér Dědeček.

Sestava a střelci: Chaloupka, Kysela Šatava 3, Žák 3, Hartig 2, Trejbal D. 2, Heinl O. 1, Matek 1, Preisler 2, Hrubeš 1, Mony 1, Radosta, Jandera