Čtyřicetičlenná komise pak určí pořadí v těchto kategoriích. Čtenáři Deníku mohou pochopitelně také hlasovat a jejich hlasy budou těmi poradními. Z ankety našich čtenářů pak vzejde Hvězda Deníku. Vyplněné kupony se posílají na adresy příslušných redakcí Deníků, a to nejpozději do 15. března.

Krajské finále a galavečer se uskuteční v pondělí 29. března v libereckém divadle F. X. Šaldy.

Dospělí – jednotlivci

Bauer Lukáš, klasické lyžování (SKP Jablonex). Reprezentant, druhý na MS 15 km klasicky, 1. a 2. v závodech světového poháru, devátý v celkovém hodnocení SP, dvojnásobný mistr republiky.

Bogar František, orientační běh (OK Jiskra Nový Bor), orientační závody na horských kolech (MTBO). Reprezentant, na MS juniorů 1. ve sprintu, 3. na klasické trati, 6. na krátké trati. Na MČR 1. v závodě s volným pořadím kontrol v kat. juniorů, čtvrtý ve sprintu (kat. muži – Elita). Celkově 9. v Čs. poháru (kat. muži – Elita).

Bukvic Pavel, atletika (AC Syner Turnov). Hod kladivem devátý na ME do 22 let, druhý v mezinárodním čtyřutkání, první na MČR do 22 let, 3. místo na MČR dospělých.

Hájková Eliška, klasické lyžování (SKP Jablonex). Reprezentantka, účastník MS a SP, 11. místo. Vítězka závodu Českého poháru, mistryně ČR ve sprintu, ve skiduatlonu na MČR do 23 let první místo.

Havlíková Pavla, cyklokros (Kooperativa Jablonec). Sedmá ve SP cyklokrosařek, šestá ve světovém žebříčku UCI cyklokrosu. Vítězka ČP horských kol, 2. na MČR horských kol, 5. na ME v cyklokrosu, účastnice MS v cyklokrosu, ME a MS 2009 horských kol, reprezentantka na horských kolech a na silnici.

Chocová Petra, plavání (PK Česká Lípa). Reprezentantka. V roce 2009 překonala 11 rekordů ČR (7× v dlouhém bazénu: 50, 100 a 200 m P, 2× v krátkém bazénu: 50 a 100 m P, 2× ve štafetách na MS a ME). Světová univerziáda: 2× 12. (100 a 200 m P), MS (Řím): 26. (100 m P) a 29. (50 m P), ME Istanbul: 17. (100 m P), 19. (50 m P) a 23. (200 m P).

Churavý Pavel, severská kombinace (Dukla Liberec). Osmý na mistrovství světa, desátý ve Světovém poháru celkově.

Kazda Jan, kickbox (TJ Turnov). Bronz na MS organizace WTKA, sedmý na MS organizace WPKA.

Koudelka Roman, skok na lyžích (LSK Lomnice n. P.). Šestkrát do 10. místa ve Světovém poháru, 2× 9. místo na MS, mistr republiky.

Koukal Martin, běžecké lyžování (Dukla Liberec). Sedmý na MS v běhu na 50 km.

Machytka Otakar, benčpres (Fit Studio M Semily). Druhý v kategorii Masters na MS, první na MČR.

Oma Jakub, radiový orientační běh (TJ Turnov). Třetí mezi jednotlivci, 1. a 3. místo v družstvech na ME.

Razým Aleš, běžecké lyžování (Dukla Liberec). Šestý na MS ve sprintu.

Samek Ondřej, karate (Sport Relax). Třikrát první, jednou druhý a třetí na MS, pátý na ME.

Sudová Nikola, akrobatické lyžování (Dukla Liberec). Třetí a 5. místo na MS v Japonsku.

Šlesingr Michal, biatlon (SKP Jablonex Jablonec). Čtvrté a 9. místo v závodě SP, na MS celkově 20. místo v závodě.

Šostková Zuzana, sportovní střelba (SSK Manušice). Reprezentantka, účastnice ME a SP, druhá na Mezinárodním mistrovství Slovenska, 2. na AMČR, 3. na MČR (VzPu 40 – ženy), 2. na MČR družstev (VzPu 40) 2. na MČR družstev (SM 60).

Špit Michal, fotbal (FK Baumit Jablonec). Brankář, opora prvoligového celku, kapitán.

Vaníčková Lucie, atletika (SK ZŠ Jablonné). Vyhodnocena jako nejlepší atletka kraje, 3. na halovém MČR (koule), 1. na AMČR (disk), 2. na AMČR (koule). Největší opora extraligového týmu AC Česká Lípa.

Vokřínková Hana, plachtění (Aeroklub Hodkovice n. M.). Bronz na mistrovství světa v plachtění, dlouholetá reprezentantka v bezmotorovém létání.

Mládež – jednotlivci

Bogar Kryštof, orientační běh (OK Jiskra Nový Bor) orientační závody na horských kolech (MTBO). Dorostenecký reprezentant, na EP 3× druhý, na MČR 4× vyhrál (dlouhá trať, free order, krátká trať, sprint).

Brož Michal, atletika (AC Syner Turnov). Dvanáctý na MS do 17 let, vyhrál 110 a 300 m přek. na MČR, druhý v desetiboji a sedmiboji (hala) na MČR, třetí na 60 m přek. na MČR.

Brückler Jaroslav, atletika (AC Slovan Liberec). Dorostenecký mistr ČR hala – na 60 m a 60 m přek., třetí na MČR dráha 110 m přek.

Drbohlav David, plavání (Slavia Liberec). Trojnásobný mistr republiky v kategorii dorostu, reprezentant.

Frydrychová Zita, trampolíny (Lokomotiva Liberec). Vítězství v Českém poháru, první na MČR, 20. místo na mistrovství světa.

Helcelet Adam Sebastián, atletika (AC Syner Turnov). Osmý na ME v desetiboji, na MČR: 1. místo v desetiboji, v dálce (hala), druhý v sedmiboji (hala), 3×3. místa: na 110 m přek., na 60 m přek. , ve štafetě 4×200 m.

Hošková Hana, capoeira (Vem camará capoeira Liberec). První na mezinárodním mistrovství Slovenska, první na ME (ženy) a 2. místo ve smíšené kategorii, 2×1. místo na Mezinárodním mistrovství republiky v kategorii žen a smíšené kategorie. Celkový vítěz soutěže.

Jeníková Eva, atletika (TJ Desná). Reprezentantka. Účast na MS do 17 let, MČR na 400 m v hale, stříbrná na MČR do 22 let na 400 m přek., stříbrná z MČR dorostenek na 300 m přek. a 200 metrů. První místo na Mezistátním utkání dorostenek v Nitře na 400 m přek. Reprezentace na Mezistátním utkání do 22 let v Maďarsku. Členka mistrovské sprinterské štafety dorostenek na 4×100 a 4×200 m.

Jislová Erika, klasické lyžování, biatlon, koloběh (Ski klub Jablonec). Druhá na MČR na 3 km a členka vítězné štafety. První, 2. a 3. místo na ME v koloběhu, 1. na ME ve štafetovém závodě v koloběhu, 1. místo MČR v biatlonu.

Kožíšek Čestmír, skok na lyžích (LSK Lomnice n. P.). Pátý na na MSJ, 5 x do 10. místa ve světovém poháru, první na MČR juniorů.

Křižka Martin, skiboby (SK Ještěd Liberec). Nejúspěšnější český juniorský skibobový závodník. Prvenství v Českém poháru, 1. místo na MČR v obřím slalomu a v super G, třetí na MČR v kombinaci, vítězství na EP juniorů a na MS v super G. Druhý na MS v obřím slalomu a třetí na MS v kombinaci.

Kuříková Petra, atletika, plavání, triatlon (LIAZ, Bižuterie Jablonec). Reprezentantka. Juniorská mistryně ČR v hale i venku v běhu na 3 km, mistryně v duatlonu juniorek. Vítězka Českého poháru v triatlonu, účastnice ME v duatlonu a triatlonu, 13. místo na MS v běhu do vrchu.

Nesvadba Jan, cyklokros (KC Kooperativa). Sedmý na MSJ v cyklokrosu a na MEJ horských kol. Třteí ve světovém žebříčku UCI juniorů v cyklokrosu, 1. na MČR juniorů horských kol. Vítěz ČP horských kol 2009, účastník MSJ 2009, účastník ME U23 v cyklokrosu. Reprezentant na horských kolech, v cyklokrosu a na silnici.

Portyk Tomáš, skok a severská kombinace (LSK Lomnice n. P.). Prvenství na MČR ve skoku na lyžích, 2 x druhý na MČR v severské kombinaci.

Rappová Anna Marie, atletika (LIAZ Jablonec). Reprezentantka. Mistryně ČR dorostenek na 100 m, stříbrná na 60 m v MČR v hale a ve skoku do dálky MČR venku. Účastník utkání ČR – Slovensko – Maďarsko, členka mistrovské sprinterské štafety dorostenek na 4×100 a 4×200 m. Držitelka nejlepšího českého výkonu v dálce v roce 2009.

Schützová Sandra, běh na lyžích (HSK Benecko). Vítězství na MČR klasicky, 2. místo na MČR volně a ve sprintu, 3. místo v Českém poháru v kategorii starších dorostenek.

Süssnerová Veronika, atletika (AC Česká Lípa). Reprezentantka (oštěp, koule, disk, víceboj). Prvenství na MČR v hale (koule) a na dráze (oštěp), druhá na MČR na dráze (koule), první na Olympiádě mládeže (koule), 1. a 2. v mezistátním utkání žactva (oštěp, koule).

Wágnerová Anna, sportovní lezení (Jiskra Nový Bor). Reprezentantka. Vicemistryně světa 2009 v lezeckém sprintu z francouzského Valence, 1. na MČR juniorů, druhá na MČR dospělých. Vítěz všech čtyř závodů ČP na rychlost, třetí na EP v Mnichově, vítězka Petzen Trophy v Rakousku, vicemistryně Saska.

Vognarová Gabriela, sportovní střelba (SSK Manušice). Účastnice ME, reprezentantka. První na MČR (VzPu 40), první na MČR (SM 60) a (SM 3× 20), druhá v ČP (VzPu 40) a na MM SR (Nitra).

Vojířová Petra, sportovní lezení (Jiskra Nový Bor). Reprezentantka. Vítězství na MČR v rychlosti a v ČP na rychlost. Druhá v ČP na obtížnost, na MČR v obtížnosti, šestá na Petzen Trophy, mistryně Saska 2009, vítěz Salewa cupu a Jugend cupu, přebornice školní mládeže ČR.

Družstva – dospělí

AC Česká Lípa, atletické družstvo žen. Účastník Extraligy (9. místo). V baráži o záchranu v Extralize obsadilo 3. místo, a tím i udržení v nejvyšší soutěži družstev pro rok 2010.

AC Syner Turnov, atletické družstvo mužů. Osmé místo v extralize družstev.

Arsenal Česká Lípa, fotbal. Postup z 1. místa divize do třetí nejvyšší soutěže, kde je po podzimu na 10. místě.

Dukla Liberec, severská kombinace. Šesté místo na mistrovství světa.

ELP Jablonec, házená. Třetí tým loňské sezony II. ligy, nyní druhý.

FK BAUMIT Jablonec, fotbal. Účastník Gambrinus ligy, po podzimu aspirant na titul.

FC Slovan Liberec, fotbal. Třetí místo v lize (sezona 2008/09). Účastník Poháru UEFA.

Fit studio Jany Boučkové, aerobik. Šesté místo na mistrovství Evropy, 3. místo na MČR v kategorii fitness step.

1. Novoborský ŠK, šachy. Druhé místo v Extralize ČR 2008/2009, 14. místo na Evropském klubovém poháru (lize mistrů) v Makedonii.

SKP Jablonex Jablonec, biatlon. Mistryně světa juniorek (Soukalová, Vítková, Zvaričová).

TSC Turnov, judo muži. Bronz v 1. lize družstev.

VK Dukla Liberec, volejbal. Vítěz Českého poháru 2009 (třikrát za sebou – rekord).

Družstva – mládež

AC Slovan Liberec, atletika. Druhé místo na MČR v hale i venku v běhu 3×300 m .

AC Syner Turnov, atletika – junioři. Třetí místo na MČR družstev.

BK Česká Lípa, basketbal – junioři. Třetí místo ve finálové skupině 1. ligy a následně historický postup do Extraligy juniorů.

FBC Crazy Girls Liberec, florbal – juniorky. Stříbro na Mistrovství republiky juniorek.

Fit studio Jany Boučkové, aerobik – kadetky. Třetí místo na MČR v kategorii fitness step.

FK Baumit Jablonec, fotbal – dorost C. Tým je v České lize mladšího dorostu první.

Jiskra Nový Bor, sportovní lezení. Mistři republiky, vicemistři světa, mistři Saska. Patří k absolutní špičce v republice.

Judo klub Jablonec, judo – dorostenky. Druhé místo na MČR.

LSK Lomnice n. P., skoky na lyžích. Mladší žáci (Holík František a Daněk Lukáš), dvakrát 1. místo na MČR na můstcích K 40 a K70.

SKI KLUB Jablonec B, klasické lyžování – dorost. Prvenství na MČR ve sprintu.

Sport Aerobic Liberec, aerobic- juniorky. Bronz na mistrovství Evropy v kategorii step aerobic.

Sport Relax Česká Lípa, karate – žáci. Lukáš Pevný, Milan Zítko, Daniel Razák, Kryštof Zlatohlávek – byli první v českém žebříčku (kata) a na North Bohemia. Třetí na MČR, v EP a na Czech Open.

Handicapovaní – jednotlivci

Alblová Lenka, cyklistika (Handi Tanvald). Reprezentantka, první na MČR kategorie B.

Kudrnová Kateřina, dráhové kuželky (Slavia Liberec). Mistryně ČR v kategorii žen tělesně a spasticky postižení.

Šabacká Jitka, moderní gymnastika (Sluníčko ČHSO, SPMP Jablonec). Reprezentantka .

Tauš René, stolní tenis (SKST Liberec / Tanvald). První na ME handicapovaných, druhý v družstvech. Třikrát první na MČR a další vynikající umístění na mezinárodních turnajích.

Wunsch Michal, boccia (SK Jedlička Liberec). Vítěz 2. ligy v boccie a postup do 1. ligy. Bronz v hod u kuželkou.

Handicapovaní – družstva

Kardio Liberec, volejbal. Smíšené družstvo je mistrem republiky ve volejbale vnitřně postižených sportovců.

SK Jedlička Liberec, curling. Druhé místo na turnaji spastiků.

SKST Liberec, stolní tenis. Druhé místo na MČR (Tauš, Suchánek, Přibyl). Tauš a Suchánek byli zároveň člena tříčlenného družstva, které na ME vybojovalo 2. místo.