Vítězkami čtrnáctého ročníku memoriálu Milana Kafky se staly starší žákyně Moravskoslezského kraje. Turnaj, který slouží odborníkům k výběru talentovaných volejbalistek jak do sportovních středisek, tak i mládežnických reprezentací, z pověření Českého volejbalového svazu technicky zajišťoval oddíl volejbalu TJ Bižuterie.

Ve čtrnácti kolektivech ze všech krajů včetně Prahy se v městské hale představilo celkem 162 děvčat ročníků narození 1994 a mladších, která před sehráním turnaje musela absolvovat testy z fyzické kondice. Úskalím měření výskoku, skoku z místa, rychlosti člunkového běhu a dalších disciplín prošla nejlépe Eva Bartolšicová z Jihomoravského kraje před Terezou Homolkovou z našeho Libereckého kraje, třetí skončila Martina Ježková z Plzně.

Samotný dvoudenní turnaj byl velmi náročný, vždyť děvčata, která se dostala do finálové skupiny, musela v těchto dnech sehrát devět zápasů. Jen ve dvou základních skupinách po sedmi účastnících bylo sehráno na čtyřech kurtech dvaačtyřicet zápasů a další ve finálové šestičlenné skupině a ve skupinách o umístění,“ sdělil Stanislav Dubský, předseda pořádající jednoty.

První tři týmy postoupily do finálové skupiny, v níž se započítávaly vzájemné výsledky ze skupin. Suverénně si ve všech devíti zápasech vedly dívky se severní Moravy kraje Moravskoslezského, které v zápasovém maratónu ztratily pouze jediný set ve skupině s pardubickými děvčaty. Pěkného úspěchu dosáhl i tým Libereckého kraje, vedený zkušeným trenérem Stanislavem Václavíkem, který skončil na třetím místě.

„V našem libereckém výběru jsou děvčata ze čtyř oddílů, bohužel, bez hráček domácí Bižuterie, která v těchto věkových kategoriích nemá tak kvalitní hráčky. Jsou tu hráčky TU Liberec, Ještědské Liberec, Českého Dubu a jedna hráčka z Turnova. S třetím místem jsme spokojeni, i v testech děvčata uspěla. Homolková byla třetí, a to byla v desítce nejlepších nejmladší,“ spokojeně konstatoval trenér Václavík.

Výsledky:
Skupina A: 1. Liberecký kraj, 2. Praha, 3. Plzeňský, 4. Olomoucký, 5. Středočeský, 6. Jihomoravský, 7. Královéhradecký. skupina B: 1.Moravskoslezský kraj, 2. Pardubický, 3. Karlovarský, 4. Jihočeský, 5. Vysočina, 6. Zlínský, 7. Ústecký.
Pořadí finálové skupiny: 1. Moravskoslezský kraj, 2. Praha, 3. Liberecký kraj, 4. Pardubický kraj, 5. Karlovarský kraj, 6. Plzeňský kraj.