Silniční sezónu mladí cyklisté z jablonecké Kooperativy ukončili velmi úspěšně. Vyvrcholením byla účast juniorky Nikoly Noskové na mistrovství světa v USA, kde se zařadila svými výsledky (15.v časovce a 25.na silnici ) mezi světovou juniorskou elitu.

Byli všude vidět

Jablonečtí cyklisté bojovali na cyklokrosových tratí na několika akcích. V Milovicích se uskutečnil třetí díl „velkého" národního poháru a již od žáků byly vidět žlutozelené barvy z Jablonce. Vojta Března srdnatě bojoval do posledních metrů o druhé místo, ale pád v poslední zatáčce mu přisoudil i tak výborné čtvrté místo. Velmi dobře si vedl i Matyáš Bredler, který dokončil na pěkném sedmé místě. V juniorech se velmi dařilo Vaškovi Sirůčkovi, který vybojoval vynikající druhé místo a David Honzák dojel na výborném pátém místě. Dařilo se i Kubovi Hrubému na čtrnáctém místě. Ve společném závodě juniorek a žen zvítězila Nikola Nosková, která se velmi rychle přeorientovala ze silnice. A výborně si vedla také loňská kadetka Elizabeth Ungrmanová na osmém místě. V elitní kategorii mužů si Adrian Šírek dojel pro čtrnáctou pozici.

Pohárový závod v Jičíně absolvovali jen žáci, kadeti, junioři a ve společné kategorii juniorky a ženy. Opět v žácích se dařilo Vojtovi Březnovi, který dojel na druhém místě, polepšil si i Matyáš Bredler na páté pozici. V juniorech Vašek Sirůček nedal nikomu šanci a s přehledem zvítězil. A výborně si vedl i David Honzák, který dojel na druhý. Na třináctém místě skončil stále se lepšící Kuba Hrubý.

V ženách usilovala Nikola Nosková o další vítězství, ale tentokrát to stačilo „jen" na třetí místo. Opět si velmi dobře vedla na devátém postu Elizabeth Ungrmanová a na desátém Nikola Bajgerová.

Pavla přivezla zlato

Jablonečtí zástupci se ukázali i jinde, když Adrian Šírek startoval ve slovenské Podbrezové a v závodě kategorie C2 dokázal dojet na velmi kvalitním šestém místě. Největšího úspěch dosáhla Pavla Havlíková v závodě Bpost Bank Trofeo v belgickém Ronse, kde dokázala ve velmi silné konkurenci s přehledem zvítězit.

Zítra jedou pohár

V neděli 18.října se v holandském Valkenburku jede druhý závod Světového poháru v cyklokrosu.

Jablonecké cyklisty KC Kooperativa budou reprezentovat v juniorech Václav Sirůček a David Honzák, v kategorii mužů do třiadvaceti let Adrian Šírek, v ženách Elizabeth Ungrmanová, Nikola Nosková a Pavla Havlíková. Vzhledem k výsledkům, které v letošní sezóně mají, je zřejmé, že nebudou bez šancí na nejlepší umístnění.