Nakonec se víla Izerína i Krakonoš domluvili a potěšili pořadatele ČEZ Bedřichovského Night Light Marathonu sněhovou nadílkou i teplotami vhodnými ke spuštěním sněhových děl.

To znamená, že noční závod s čelovkami se uskuteční v tradičním termínu 30. prosince. Na programu jsou dvě běžecké trasy v délkách 17,5 a 35 kilometrů. Oba z těchto závodů se jedou volnou technikou. Děti do 14 let budou moci závodit na distanci jednoho kilometru.

O konání prvního závodu seriálu SkiTour, ČEZ Bedřichovského Night Light Maratonu, se rozhodlo teprve v sobotu 27. prosince. Nakonec po důkladné rozvaze se organizátoři rozhodli sedmý ročník uspořádat v řádném termínu, tedy den před Silvestrem.

Na startu budou také reprezentanti

„Na závod máme vše připravené," informovala ředitelka závodu Jana Lhotová a dodala, že závodníci, kteří mají nárok na převod startovného z předešlého ročníku a zatím se nezaregistrovali, se budou přihlašovat v den závodu na stadionu v Bedřichově od 16 hodin. Místa ve startovní listině jsou stále k dispozici.

Okruh dlouhý 17,5 km vede po trasách Jizerské magistrály a projedou si jej i bývalí a současní reprezentanti v běhu na lyžích. „Závod s lampičkami je úplně o něčem jiném než obyčejné závody ve dne. Tma a světýlka dodávají prostředí kolem i trochu romantiky," přiblížil Martin Koukal. Pro něj to bude první závod po skončení profesionální kariéry. Loňskými vítězi byli Martin Mikuš a Zuzana Kocumová.

„Na ČEZ Bedřichovský Night Light Maraton máme přihlášeno dvě stě padesát závodníků a očekáváme, že společně s registracemi na místě jich do romantického závodu vyrazí více než čtyři stovky. Bude to skvělý start a příprava na Jizerskou 50," říká Tomáš Leixner z organizačního týmu SkiTour.

Největšími hvězdami budou Martin Koukal, mistr světa v běžeckém lyžování, a bronzový medailista Dušan Kožíšek. Zatímco pro Koukala to bude první závod po skončení kariéry, Kožíšek si zpestří přípravu na Tour de Ski.