Mistrovství republiky dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek v Táboře bylo úspěšné pro jablonecké barvy. Především pro oddíl TJ LIAZ, protože všech pět cenných kovů, které závodníci získali, zařídili členové Liazu.


O dvě zlaté medaile se postaraly svěřenkyně trenéra Martina Michalského Anna–Marie Rappová v dálce a Klára Michalská v trojskoku.

A jaké mají obě závodnice pocity ze zisku mistrovských titulů?


„Pocity jsou skvělé. Moc jsem od toho závodu nečekala, protože soupeřka (poznámka redakce: Michaela Nejedlová, ASK Slavia Praha) byla celou sezonu přede mnou. A až teď jsem ji porazila. Navíc o jeden centimetr,“ líčí své pocity Rappová.


„Je to můj první splněný sen v atletice. Vždycky jsem si přála alespoň jednou vyhrát republiku v individuálním závodu. Doufám, že to takhle bude napořád,“ říká o svém úspěchu Michalská.


Táborskému mistrovství republiky přihlíželo několik tisíc diváků a vytvořili elektrizující atmosféru pro závodnice.
„Závod vyšel počasím, přípravou a hlavně to byl nejvyšší závod sezony, takže motivace byla veliká,“ řekla Deníku Rappová a dodává, že týden před startem mistrovství republiky doladili poslední chyby v technice. „Podařilo se nám toho hodně odstranit a vyšlo to skvěle,“ vysvětluje Anna–Marie.


„Závod byl jeden z nejlepších, který jsem na dálkařském sektoru zažila. Atmosféra byla výborná, navíc jsem měla ve druhé sérii přešlap, tak jsem byla nervózní. Diváci mě ale podpořili a skočila jsem si také osobák,“ popisuje vítězný závod Rappová.


Klára byla překvapená, že prakticky neměla rovnocenného soupeře do závodu. O jejích kvalitách svědčí fakt, že na republiku odjížděla jako lídr tabulek a své postavení dokázala potvrdit.

„Připadalo mi, že neskákal nikdo, kdo by mě mohl ohrozit. Tak jsem měla za úkol udržet nervy a ukázat to, co je ve mně,“ líčí svůj závod Michalská, která na druhou trojskokanku měla náskok více jak 40 centimetrů a vylepšila si taktéž osobní rekord z Nitry, kde skákala teprve počtvrté v životě.


Holky letos ještě čeká dokončit první ligu družstev mužů a žen. V posledním závodě na jablonecké Střelnici si nevedly špatně. Klára zaběhla na stovce překážek třetí nejlepší čas a stejně se umístila na čtvrtce překážek.


Anna–Marie skočila v dálce v tropickém vedru taktéž třetí nejlepší skok v délce 5,48 metru. Na hladké dvoustovce doběhla ve druhém rozběhu na pátém místě.


Obě mladé naděje startovaly i ve štafetě na 4 x 100 metrů spolu s Vítovou a Hamáčkovou a vybojovaly si pátý nejlepší čas a 5 bodů do tabulky ženského družstva.