Závodnice LIAZU Jablonec vybojovala hned čtyři tituly mistryně republiky. Zcela ovládla nejkratší sprinty a byla členkou obou vítězných štafet. Zlaté představení zahájila velkolepě, když naprosto suverénně zvítězila v běhu na 60m v novém národním rekordu 7.52. Své historické maximum z letošní sezony vylepšila o šest setin. Rekord mistrovství Kateřiny Čechové z roku 2003 překonala dokonce o osm setin. Následně se radovala ze zlaté medaile i s kolegyněmi ve štafetě 4x60 metrů. Sestava Štanclová Rappová, Novotná a Přichystalová navíc ozdobila svůj triumf národním klubovým rekordem 29.39.

Druhý den její jízda pokračovala v běhu na 150m, kde zaběhla osobní rekord 17.93 jen sedm setin za českým rekordem. Svou suverenitu potvrdila v závěru mistrovství, když předvedla nezapomenutelný finiše ve štafetě 4x300 metrů, kde po 100 metrech vyrovnala 70ti metrový náskok vedoucí štafety. A jako finišmanka jablonecké štafety vybojovala čtvrté zlato s výsledným časem 2:50.33. Složení štafety bylo stejné jako v běhu 4x60m. Na její vystoupení navázali i další závodnici LIAZU Jablonec.

Jáchym Štancl dominoval ve skoku o tyči výkonem 395 cm a jeho kolega Karel Vělička překvapivě vybojoval stříbrnou medaili v osobním rekordu 385 cm. Další medaile do sbírky LIAZU Jablonec byly bronzové a vybojovaly je Vendula Štanclová v běhu na 200mpřekážek časem 29.33 a Františka Rappová ve skoku dalekém výkonem 549 když k zisku zlata bylo třeba skočit o 7 cm více. Výbornou bilanci jabloneckého oddílu LIAZ ještě vylepšily v chůzi na 3000m čtvrtým místem Denisa Jégrová v osobním rekordu 17:46.41 a pátými místy Františka Rappové v běhu na 60m časem 7.95 a Vendula Štanclové na 100m překážek časem 14.42. Šesté místo získala také štafeta žáků v běhu 4x60m ve složení Papoušek, Štancl, Žampach, Osoba, a to časem 28.35. Medaile si rozdělilo 52 klubů republiky.

„Tyto mimořádné výsledky atletů LIAZU, pět zlatých, jedna stříbrný a dvě bronzové medaile, se zapíší jako historický úspěch, který také znamenal, že LIAZ Jablonec se stal nejúspěšnějším oddílem celého mistrovství. Druhým byly České Budějovice a třetím oddílem v zisku medailí bylo družstvo SSK Vítkovice. Na těchto skvělých úspěších má maximální podíl trenérka medailistů Eva Mikulová,“ připomenul předseda atletického oddílu Dušan Molitoris.

Závodníci druhého jabloneckého oddílu AC Jablonec vybojovali jen jednu medaili, a to zlatou. V běhu na 100m překážek zvítězil Štěpán Schubert časem 13.20, který ještě v běhu na 200m překážek skončil na pátém místě časem 26.53. Čtvrtý v hodu oštěpem byl Dušan Vodička výkonem 51,85 a Kateřina Kadavá obsadila v běhu na 200mpřekážek páté místo 29.75 a šesté v běhu na 100mpřekážek 14.59.

Dobrých výsledků dosáhla také vrhačka atletického oddílu TJ Desná Barbora Štejfová, které unikly obě bronzové medaile v hodu kladivem výkonem 40.27 a ve vrhu koulí 11.85 a skončila vždy na čtvrtém místě. „Závodům tentokrát nepřálo počasí, projevila se studená vlna a v neděli dokonce zapršelo. Přesto celkové výsledky závodníků a pět českých rekordů svědčí o tom, že jablonečtí pořadatelé dokáží vytvořit skvělé podmínky pro účastníky. Poděkování patří všem organizátorům, rozhodčím a pomocníkům za úspěšné zvládnuti celého mistrovství. Každý oddíl, když přijede do Jablonce, tak nám závidí výborné podmínky pro rozcvičení a celé zázemí, které má v celé republice jen Jablonec nad Nisou,“ vyhodnotil vrcholnou akci předseda oddílu atletického oddílu TJ LIAZ Dušan Molitoris.