Ale už první ročník ukázal, že to byl výborný nápad, jak uctít památku jednoho ze zakládajících členů, který náhle opustil členy oddílu.

Kolo byla jeho láska

„Pro Václava Veleho byla cyklistika srdeční záležitostí, koníčkem, který potřeboval ke svému životu stejně jako většina z nás," zavzpomínali na svého kamaráda pořadatelé.

Letošního, již sedmého ročníku, se zúčastnilo sto padesát devět závodníků v kategoriích dětí, žen a mužů.

„S účastí jsme spokojení, i když nepadl účastnický rekord z roku 2013, kdy se našeho závodu zúčastnilo sto šedesát šest cyklistů," uvedl organizátor Petr Kadlec. Závod byl rozdělený na členy celorepublikového seriálu Extraliga Masters a na kategorii příchozích.„Chtěli jsme zvýšit atraktivnost závodu a přilákat více hobby jezdců, kteří nemají ambice na soupeření s téměř profi závodníky. Trať byla dlouhá osm kilometrů a vedla z Brodu na Bozkov," dodal Petr Kadlec.

Jakub jede na MS

Vítězem se stal Miroslav Šváb z Cycling Brno v novém traťovém rekordu třináct minut a jednapadesát sekund. Druhé místo obsadil Vlastimil Krupička z TJ Lokomotivy Nymburk. Třetí byl člen domácího týmu SSC Železný Brod Jakub Nechanický, čerstvý mistr republiky v časovce jednotlivců v kategorii Masters. Jakub Nechanický bude hájit barvy oddílu a České republiky na Mistrovství světa v časovce, které se koná v Dánsku.

Pro členy SSC Železný Brod je vždy tento závod hlavní prioritou. Letos byl ale domácí tým byl zdecimovaný nemocemi. A to se, jak vysvětlil Petr Kadlec, podepsalo také jak na jejich účasti, tak na kvalitnějším umístění.

Všichni jim pomohli

Memoriál Václava Veleho už má řadu svých příznivců. „Velké poděkování patří hlavním sponzorům závodu, kterými byly Šroubárna Turnov a Město Železný Brod. Závod však podpořili i drobní sponzoři. Všem patří náš dík. Nádherné poháry pro nejlepší jezdce vyrobili v dílně DT-Glass Železný Brod. Bezpečnost dětské kategorie střežila Městská policie. Kvalitní průběh závodu, dle mínění většiny zúčastněných, by však nemohl proběhnou bez pomoci bezmála čtyřiceti nadšenců, kteří nám pomohli závod připravit. Všem moc děkujeme," uvedl po dalším ročníku úspěšné časovky jednotlivců Petr Kadlec.

Jak dojeli domácí

Kategorie Extraliga masters :

29. Matouš Lubas, 33. Michal Kubíček, 37. Jaroslav Vávra, 43. Marti Hušek

V kategorii příchozích obsadil Jan Chlupáč 13. místo.

Kategorii žen ovládla Petra Kuříková reprezentantka České republiky v triatlonu, 2. místo obsadila Jana Dubnová a 3. místo patřilo Lence Borůvkové.

Členka domácího družstva Tereza Mikulová dojela v celkovém pořadí na čtvrtém místě a Lenka Vávrová v kategorii příchozích žen druhá.