Závod tento rok ovlivnila významná obleva, která zkomplikovala pořadatelům celkovou organizaci závodu. Ještě dva dny před závodem byly tratě v perfektním stavu připravené na závod, a tak i přes nepříznivou předpověď rozhodlo vedení závodu o jeho uskutečnění.

Závodníci soupeřili v několika disciplínách rozdělených podle počtu psů ve spřežení a také dle plemena psa v zápřahu. K vidění byli závodníci jak s jedním psem na běžkách, ale také 8-mi spřeží se speciálně šlechtěnými psy pro tento výjimečný sport. Závodu se zúčastnila všechna psí plemena od sibiřských husky, samojedů, českých horských psů přes aljašské husky, evropské husky, samojedy a evropské saňové psy, kteří jsou špičkou ve sprintové disciplíně. Závodníci absolvovali tratě připravené pro jednotlivé kategorie v rozmezí 5 – 14 km, které závodníci absolvovali pouze v sobotu.

I přes deštivé počasí se přišlo podívat kolem 2 000 diváků, kteří vytvořili bouřlivou kulisu nejen v prostoru startu, ale také na připravených místech pro diváky.

Pořadateli závodu byly domácí SK Zásada z.s. a Sportovní klub Krakonoš z.s. jako zástupce klubu psích spřežení organizovaný pod Českou asociací sleddog sportů z.s.

Ředitel závodu pan Miroslav Princ uvedl: „Připravili jsme se na nepřízeň počasí a okolo tratě jsme shromáždili zásobníky sněhu, které měly po dobu konání závodu pomoci udržovat trať v dobré kondici. Zajistili jsme také dostatečné množství techniky a organizačního týmu, který po celou dobu závodu následně udržoval trať. Bohužel, vysoké teploty spolu s hustým deštěm udělaly své, a tak jsme stačili pro závodníky udržet sjízdnou trať pouze v sobotu“.

Při závěrečném vyhodnocení byli oceněni vítězové jednotlivých kategorií, kteří obdrželi cenné medaile, poháry a hodnotné dary od sponzorů závodu.

Více zde: https://zasadskymid.webnode.cz/