Pořadatelé, organizátoři z atletického klubu Mladá Boleslav, nachystali vstup do nové pod širým nebem velmi dobře. „Účast byla mimořádně vysoká a jablonecká atletika byla zastoupená dvěma kluby, AC Jablonec nad Nisou a TJ LIAZ,“ uvedl k účasti vedoucí trenér AC Jablonec Miroslav Rucký.

MAJÍ JEDENÁCT MEDAILÍ

Jablonečtí atleti vybojovali jedenáct medailí. Z toho LIAZ získal šest medailových umístění, jedno zlato, jedno stříbro a čtyřikrát bronz. O něco lépe na tom byli atleti z AC Jablonec nad Nisou, kteří dokázali čtyři krát vystoupit na nejvyšší stupeň a stali se krajskými přeborníky. Pátá medaile byla stříbrná. Halová Mistryně ČR Denisa Folková zvítězila na trati 3 300 m. Dušan Vodička vyhrál mezi staršími žáky a byl první na 1 800 m. Úspěšné byli i sestry Kumstátovy, obě získaly první místa ve své kategorii, Kateřina na 400 m a Pavla na 1100 m.

Medailovou bilanci uzavřel druhým místem Jakub Dusil na trati 1 100 m. Spokojený trenér Rucký z AC Jablonec poděkoval všem za bojovnost, se kterou reprezentovali své kluby a také město. „Poděkování patří Kateřině Kadavé, Štěpánu Schubertovi, Monice Jakouběové, Honzovi Vodičkovi, Jessice Rucké, Stelle Marečkové a mnoha dalším. Stejně tak si slova díků zaslouží trenéři, kteří se sportovcům věnují a připravují je, Romanu Kadavému, Pavlovi Jarošovi, Petře Rucké,“ uvedl Miroslav Rucký. Ve Štěpánce si účastníci vyzkoušeli, jak mají natrénováno a odstartovali novou atletickou sezónu.