Do Českého ráje se po dvouleté přestávce vrací atletický Memoriál Ludvíka Daňka. V Turnově se v úterý koná jeho 21. ročník, který startuje v 15 hodin.

Když se Daňkův memoriál uskutečnil naposledy, psal se jeho jubilejní dvacátý ročník a pořadatelé z AC Turnov jej uspořádali 28. května 2019. Loni jej nedovolil covid a stejný důvod zapříčinil, že letos se termín musel posunout až na září. I za cenu méně nabité startovní listiny.

I tak se v Turnově představí okolo 160 atletů a atletek. Méně bude kvůli covidovým omezením zahraničních sportovců, přesto se například mezi diskaři představí závodníci z Polska, Maďarska, ale i Kolumbie a Malajsie!

Právě hod diskem bude znovu hlavní disciplínou. Mítink se totiž koná na počest diskaře Ludvíka Daňka, jenž v roce 1964 právě v Turnově vytvořil světový rekord.

Hlavní hvězdou memoriálu bude Nikola Ogrodníková, elitní česká oštěpařka by se v České ráji měla o prvenství poprat s Jihoameričankou Dykovou.

Memoriál poslouží ke zviditelnění řadě domácích atletů, ale i atletům z celého kraje a vlastně i zbylých koutů republiky. Mimo jiné nebude scházet jablonecký František Doubek, čerstvý mistr světa v desetiboji.

Pokud jste z okolí Turnova, neváhejte, vstupné se na Městském stadionu neplatí a každý návštěvník si přijde na své.