Diář má nabitý, ale na slavnostním vyhlášení ankety Nejlepší sportovec Jablonecka za rok 2017 chybět nebude.

DO DIVADLA PŘIJDE

Vyhlášení se koná v pondělí 29. ledna od 18 hodin v Městském divadle. Spolu s Ondrou přijde také trenér TJ FK Lučany Jakub Chroustovský, který je zároveň členem Ondrova realizačního týmu sjezdového lyžování. Zná ho velmi dobře.

Jak vidíte Ondrovy šance na blížící se olympiádě?
Ve sjezdovém lyžování musí sednout více faktorů. Počasí, startovní číslo, máza lyží a i štěstí. Hlavní šanci má v kombinaci. Z mého pohledu, pokud se umístí do pětadvacátého místa, bude to neskutečný výsledek. Dále bude bude bojovat o umístění ve slalomu, který mu v letošní sezóny jde a umístění do třicátého místa by bylo super. I v týmové soutěži mají šanci uspět.
Na závodníka to je tedy nejen nápor fyzický, i psychický…

Natrénováno má a s jeho buldočí povahou může zajet dobré umístění. Velice důležitým faktorem je startovní číslo a podmínky na trati. Když bude „pista“ držet a nebude se rozbíjet, mohl by uspět.

Může výkon závodníka ovlivnit časový posun?
Časový posun bude pro všechny závodníky stejný. Ondra prosinci absolvoval závody v Číně, takže zkušenost se změnou času má a věřím, že i v Korei to zvládne. Změna času by tedy u Ondry neměla mít vliv na jeho výkon v závodě.

Má nějaké trumfy, se kterými může soupeře překvapit?
Jeho silnou stránkou je silná vůle a chtít uspět. Budu mu určitě držet palce, aby mu to vyšlo. Po tréninkové dřině a v jakých podmínkách trénuje, by si moc zasloužil uspět.

Naděje uspět na OH jablonecký sjezdař má, umístění do 25. místa by bylo výborné.

Ondra startoval v minulých dnech také na Mistrovství České republiky ve Špindlerově Mlýně. „Byl to docela masakr. Hodně sněžilo, podmínky nebyly úplně ideální. Možná se měl závod spíš zrušit,“ uvedl Ondra.

JE ČERSTVÝM MISTREM

Stal se mistrem republiky ve sjezdu. „To jsem šťastný. Bylo to navíc úplně první mistrovství republiky ve sjezdu, které se v naší republice konalo. Zvolil jsem vyšší číslo, ale to se nedá nikdy dobře odhadnout. Myslel jsem, že se trať bude zrychlovat, ale díky silnému sněžení to bylo spíše naopak,“ řekl ke sjezdu jablonecký závodník.

MUSEL JET OPATRNĚ

Na doporučení trenéra vynechal Ondra superobří slalom. „Vystartoval jsem, ale protože byly podmínky hodně nebezpečné, jel jsem pomalu a opatrně. Ostatní kluci si tak mohli vylepšit svoje body. Dojel jsem patnáctý. V dalším závodě, ve slalomu do kombinace, jsem byl druhý,“ dodal Ondra. První a druhé místo a dvě medaile z Mistrovství republiky ho těší. Šetří ale síly na blížící se zimní olympijské hry, kterých se zúčastní. „Trenér říkal, ať neriskuji, aby nedošlo k nějakému úrazu nebo zranění. Proto jsem jel opatrně,“ vysvětlil úspěšný sjezdař.

JEŠTĚ MÁ NOČNÍ ZÁVOD

Nyní ho ještě čeká další závod světového poháru, noční slalom. Koná se v rakouském Schladmingu. „Pokusím se zabojovat, abych se dostal do druhého kola. Konkurence bude silná. Přijedou nejlepší světoví závodníci,“ uvedl Ondra.