Jablonec n. N. – Divadlo praskalo ve švech. Florbalisté, hokejisté, judisté, basketbalistky, fotbalisté a další zástupci různých sportovních odvětví se sešli v Městském divadle, aby si vychutnali sváteční atmosféru slavnostního galavečera.


PŘEVZALI SI OCENĚNÍ
V jeho průběhu si převzali ocenění jak jednotlivci, tak kolektivy, profesionálové i amatéři, handicapovaní sportovci a veteráni. Scénář nezapomněl ani na nové „obyvatele“ Síně slávy. A svoji slavnostní chvíli na prknech, která znamenají svět, si užili také zástupci kategorie Veteráni nad šedesát let. Pohodová atmosféra doprovázela víc jak dvouhodinový program, ve kterém nechyběli zajímaví hosté.


ŠKODA, ŽE CHYBĚLI
Mezi přítomnými chyběli závodníci zimních sportů, kteří v těchto dnech zúročují svoji letní přípravu a startují v nejrůznějších soutěžích a závodech v zemích světa. Ceny za ně přebírali rodiče nebo oddíloví kamarádi. „Syn i dcera jsou na závodech v zahraničí. Z ceny budou mít určitě radost. A já mám zase radost, když se z každého závodu vrátí živí a nepochroumaní,“ okomentovala pocity maminka Filipa Vejdělka, sáňkaře ze Smržovky. A aby toho nebylo málo, prohání se na saních také dcera.
Nepřítomnost omluvil moderátor také u dalších zimních sportů, jako je skicross,
klasické lyžování a samozřejmě biatlon. Šéftrenér biatlonistů Ondřej Rybář tak stanul na pódiu hned třikrát, rodina biatlonistů brázdí svět a v Jablonci v těchto dnech nikdo z nich není.


MAKULA ZAZÁŘILA
A Ondra Rybář nešetřil slovy chvály na adresu celého týmu, především však na Markétu Davidovou. „Ta v posledních úspěšných závodech všem zase dokázala, že čeští biatlonisté patří stále mezi nejlepší na světě,“ okomentoval úspěchy nadějné závodnice i dalších reprezentantů z SKP Kornpitz Jablonec Ondřej Rybář.


JABLONEC JE JEDINÝ
Pořadatelé opět letos ocenili zvlášť profesionály a amatéry, uspět tak mohli všichni.