Liazáckým nadějím se dařilo náramně a předčilo i odhad vedoucí trenérky Dany Jandové, která tipovala šest medailí. Jablonecké mládí získalo celkem sedm cenných kovů, dvě zlaté medaile, tři stříbrné a dvě bronzové a dalších devět finálových umístění.

Mistryní se stala Karolína Hovorková ve skoku o tyči v osobním rekordu, výborně ji sekundovala Lucie Petrželková, když skočila jen o pět centimetrů méně a získala stříbrnou medaili. Tyčkařky skvěle doplnil tyčkař Martin Machura, který napravil svou pozdní prezentaci nečekaným ziskem stříbra.

Druhý titul získala štafeta žáků v běhu na 3x300 metrů, což byla vynikající tečka v poslední disciplíně mistrovství. Nejrychlejším překážkářem na 60 metrů mezi žáky se stal Tomáš Pulíček z AC Jablonec, který finišoval v čase 8,40.

Dvě medaile získala Michaela Bičianová, která sice měla od trenérky v plánu vyšší umístění zejména v běhu na 300 metrů, kde byla velkou favoritkou, ale nakonec z toho byl bronz a stříbro na trati 150 metrů.

Další nečekanou bronzovou medaili vybojoval na trati 300 metrů Valerij Hres, těsně za ním na čtvrtém místě doběhl jeho tréninkový kolega Vojtěch Karásek, který v rozběhu zaběhl vynikající osobní rekord 39.73, ale ve finále mu již nestačily síly. O další čtvrté místo, takzvanou bramborovou medaili, se postaral Vojtěch Krykorka ve finálovém běhu na 150 metrů a děvčata ve štafetě 3x300 metrů. Rozdávání bramborových medailí je jablonecké specifikum, kde závodníci, kteří skončili na čtvrtém místě, jsou vyhlašováni s vítězi a získávají na pomyslném stupni sladkou bramboru.

Ve výšce překvapil nejen svým osobním rekordem, ale i umístěním Lukáš Preisler, který skončil pátý, mezi finalisty se dostala také tyčkařka Daniela Žuchová a napodobili ji další účastníci finále. Tyčkaři Ondřej Rapp a Dan Bárta, který si vytvořil osobní rekord. Výborně se prezentovala na šampionátu ještě mladší žákyně Tereza Vokálová, která si vytvořila dva osobní rekordy, jeden v dálce a druhý v běhu na 300 metrů v rozběhu. Získala páté a šesté místo.

Nejúspěšnějším trenérem byl Antonín Hadinger, který získal se svými svěřenci ve skoku o tyči tři medaile a tři finálová umístění. Na dalších medailích se podíleli trenéři Jan Cikán, Martin Michalský a Dana Jandová. „Největší zásluhu na vynikajících výsledcích závodníků LIAZ Jablonec má trenérka Eva Mikulová, jejíma rukama prošli závodnici v přípravkách a velmi si ceníme, že je umí předat do správných tréninkových skupin a pomáhá tak vychovávat pro Jablonec nadějné atlety,“ konstatoval předseda organizačního výboru Dušan Molitoris.

Po oba dny bojovalo v Jablonci 331 žáků a žákyň z 91 oddílů celé České republiky o tituly mistrů. Dva české rekordy v běhu na 60 m a 300 m žákyň jen potvrdily skvělé podmínky pro dosažení skvělých výkonů v jablonecké hale. Bylo uskutečněno celkem 555 startů ve 12 chlapeckých disciplínách a 11 dívčích. Vysokou úroveň po všech stránkách potvrdil i šéftrenér české reprezentace Tomáš Dvořák a další představitelé předsednictva Českého atletického svazu, kteří přijeli do Jablonce. Zahájení zvýraznila na živo zazpívaná hymna. Mistrovství zahájili místostarosta města Petr Tulpa a místopředseda Českého atletického svazu Jacek Přibáň.

Mistři České republiky a umístění jabloneckých závodníků

Žákyně: 60 m Veronika Paličková (Hodonín) 7,65 český rekord; 150 m Veronika Paličková (Hodonín) 19,04; stříbro Michaela Bičianová (LIAZ) 19,58; 300 m Zdeňka Seidlová (Vysoké Mýto) 40,84 český rekord; bronz Michaela Bičianová (LIAZ) 42,16; 6. místo Tereza Vokálová (LIAZ) 43,85; 800 m Natálie Kolajová (Kyjov) 2:14,18 český rekord; 1 500 m Carmen Iris Beshirová (Zdice) 4:55,99; 60 m př. Barbora Zatloukalová (Olomouc) 8,97; výška Natálie Myslíková (Kotlářka Praha) 167; tyč Karolína Hovorková (LIAZ) 325; stříbro Lucie Petrželková (LIAZ) 320; 7. Daniela Žuchová (LIAZ) 270; dálka Emily Gerulová (Orlová) 569; 5. Tereza Vokálová (LIAZ) 517; koule Pavlína Kocurová (Chodov) 12,40; 3x300 m Vysoké Mýto 2:08,82; 4. LIAZ 2:11,78 ve složení Vokálová, Šafaříková, Bičianová.

Žáci: 60 m a 150 m Dominik Müller (Hradec Králové) 7,16 a 17,50; 150 m 4. Vojtěch Krykorka (LIAZ) 18,54; 300 m Jáchym Procházka (Ústí n. Orlicí) 37,99; bronz Valerij Hres (LIAZ) 39,46; 4. Vojtěch Karásek (LIAZ) 40,32; 800 m Martin Hes (Škoda Plzeň) 2:14,01; 1 500 m David Kotek (Sokol Č. Budějovice) 4:40,60; 3 000 m Jan Osolsobě (Vyškov) 10:16,90; 60 m př. Tomáš Pulíček (AC Jablonec) 8,40; výška Tomáš Čermák (Sokol Opava) 186; 6. Lukáš Preisler (LIAZ) 173; tyč Jan Dunovský (ŠAK Pardubice) 350; stříbro Martin Machura (LIAZ) 340; 7. Ondřej Rapp (LIAZ), 8. Dan Bárta (oba LIAZ) 310; dálka Filip Navrátil (Vyškov) 647; koule Ondřej Houška (Most) 14,66; 3x300 m LIAZ 1:58,95 ve složení Hres, Krykorka, Karásek.

Autor: Dušan Molitoris