Östberg je pravidelným účastníkem mistrovství světa v automobilových soutěžích, v němž mu patří průběžné čtvrté místo. Letos už dokázal vyhrát Portugalskou rallye a poprvé tak měl v Česku startovat jezdec, který v tomtéž roce zvítězil v jednom z dílů MS.

Rallye Bohemia se jede coby šestý díl mezinárodního mistrovství České republiky v sobotu a v neděli. Jan Kopecký v barvách domácího Škoda Motorsportu bude mít v okolí Mladé Boleslavi šanci zajistit si předčasně titul.

Závod Rallye Bohemia, se pojede i na Liberecku, dnešní rychlostní zkoušky v okolí Sychrova začínají v 9.00 a ve 14.10.

Některé silnice nižších tříd na Jablonecku budou zcela uzavřeny. Opatrní by měli být motoristé i na silnicích, kde se nebudou konat rychlostní zkoušky. Zvýšený provoz očekávají policisté zejména na turisty hojně využívané silnice z Malé Skály do Tanvaldu, nebo na spojnicích Tanvald Smržovka a Železný Brod Pelechov. „Budou se zde pohybovat soutěžní vozidla na přejezdech mezi jednotlivými rychlostními zkouškami, servisní a doprovodná vozidla jednotlivých soutěžních týmů a vozidla diváků," uvedla jablonecká mluvčí policie Ludmila Knopová.

Neprůjezdné budou v sobotu například silnice mezi obcemi Koberovy Líšný nebo Pulečný Rychnov u Jablonce Pelíkovice Sychrov. V neděli bude uzavřená silnice mezi obcemi Vlastiboř Jesenný Držkov či městy Velké Hamry a Smržovka přes Novou Ves nad Nisou.