Oznámila to v úterý na mimořádném setkání s novináři, kterého se zúčastnil i atletčin přítel Lukáš Novotný.

Jednatřicetiletá Špotáková měla o svých dlouhodobých plánech jasno už dřív. Už před několika lety poprvé vyslovila myšlenku, že by ráda v Londýně obhájila olympijské vítězství, pak založila rodinu a začala stavět dům s přítelem Lukášem. Po letošním druhém olympijském triumfu tento úmysl potvrdila a od té doby čelila stále častějším dotazům na svou budoucnost. "Přáli jsme si to, nechali jsme tomu volný průběh a zadařilo se to," řekla v úterý.

I přes těhotenství zůstane její podzimní program stejný jako v minulých letech. Ani po olympiádě nepřestala úplně sportovat, chystá se na dovolenou v maďarských lázních a v teple Kanárských ostrovů, bude běhat v pražské Hvězdě, čeká ji soustředění ve Špindlerově Mlýně a pak opět na Kanárských ostrovech. A na závěr přijde na řadu prosincové vyhlášení Sportovce roku, jehož je také jednou z favoritek.

Vrátit se chce opět ve vítězné formě

Až potom prý začne odpočívat. "Doktor mi řekl, že můžu stále sportovat, jsem pořád v práci," řekla Špotáková. "Je ale jasné, že o tom tréninkovém programu se budu dohadovat s doktory i trenérem," pokračovala svěřenkyně Jana Železného. A věří, že se jednou vrátí na původní výkonnostní úroveň. "Ale budu muset zamakat," uznala.

V příští sezoně přijde dvojnásobná vítězka Diamantové ligy o mistrovství světa v Moskvě, kde měla obhajovat stříbrnou medaili a útočit na čtvrtou medaili ze světového šampionátu v řadě. Medaile z vrcholných akcí oštěpařka vozí už sedm let.

Vrátit se chce v sezoně 2014, kdy se v Curychu uskuteční mistrovství Evropy, které ještě nevyhrála. Z roku 2006 má stříbro, ze sezony 2010 bronz a letošní ME v Helsinkách kvůli olympiádě vynechala. Kariéru by ráda završila na olympijských hrách v Riu 2016, kde jí bude pětatřicet let.