V této chvíli je již přihlášeno více než 2800 milovníků běžeckého lyžování, krásné zimní přírody a také závodní atmosféry, kteří většinou využili možnosti získat nejvýhodnější startovné na všechny individuální závody. To platilo do konce září.

„Ostatní se stále mohou do závodu registrovat prostřednictvím webových stránek http://www.jiz50.cz do 31. prosince 2009 a samozřejmě také na místě při vyzvedávání startovních čísel,“ připomíná tiskový mluvčí pořadatelů Tomáš Leixner. Aktuální výše startovného činí: 50 km klasicky – 1300 Kč (na místě 1600 Kč), 25 km klasicky – 1000 Kč (1300 Kč) a 30 km volně – 800 Kč (1000 Kč).

Organizátoři 43. Patria Direct Jizerské 50 mají ambiciózní cíl: pět tisíc účastníků ve všech závodech.

„Nadcházející ročník závodu povede jako tradičně z Bedřichova na Jizerku a zpět po stejné trase jako v loňských letech. Jedinou menší změnu plánujeme pouze přímo za stadionem, kde chceme využít v současnosti nově budovanou trasu v délce okolo jednoho a půl kilometru se šíří přes šest metrů,“ říká k trase Martin Koucký, tajemník organizačního výboru. „Tímto krokem se zkvalitní možnost pohodového rozjezdu závodníků a ubude často zbytečných kolizí.“

Patria Direct Jizerská 50 v posledních letech roste a nejinak by tomu mělo být i v nadcházejícím ročníku. V letošním roce dosáhl počet účastníků čísla 4850. „Očekáváme mírné navýšení účasti ve všech závodech. Nejvíce si slibujeme od Bedřichovské 30 volnou technikou, která je podle mě velmi atraktivní pro všechny mladé běžce na lyžích, kteří se už třeba tolik nevěnují klasice,“ dodává Martin Koucký. „Pevně věřím, že hranice pěti tisíc běžců padne.“

Pořadatelé chtějí stejně jako v předchozích letech na legendární závod, jehož oficiální tváří je opět mistr světa Martin Koukal, přilákat i velké osobnosti světového běžeckého lyžování. Konkrétní jména budou známa během podzimu.