Díky organizátorům, spolku Jablonec jinak a členům místního sokola, mohla veřejnost využít celodenní bohatý program. V prvním patře se zrodila kavárna, v ochozech galerie, v jednom ze sálů připravili pořadatelé pestrý program pro děti. Jak potvrdila Jitka Skalická, akce se povedla. „Přišlo hodně maminek s dětmi, které využily program pro své ratolesti. Velký ohlas měla právě kavárna s živou hudbou. Ta se příjemně nesla celou budovou, že by sokolovna měly být dalším místem ve městě, kde by se mohly konat zajímavé akce,“ plánovala.

Celý den probíhaly aktivity pro děti. Odpoledne budova na chvíli utichla. Slyšet bylo jen divadelníky v hlavním sále, kteří si připravovali večerní představení, tematicky zaměřené taky na J50, protože bylo o dvojicí lyžařů, o Hančovi a Vrbatovi.

A že o něj byl velký zájem, potrvzují brzy vyprodané vstupenky. Proto také museli organizátoři ještě přidat další místa na balkoně. Před začátkem představení ještě dorazil do sokolovny průvod. Ten prošel nejprve Tyršovým parkem.

A ani tam nechyběl program, tentokrát to byl scénický tanec.A zkrátka nepřišli ani závodníci, kteří do sokolovny dorazili. Zjistili totiž, že jim mohou také namazat lyže, aby měli o starost méně.