Jednou z dalších akcí byl i premiérový noční běh. A že se první ročník povedl, o tom svědčí účast a atmosféra. „Na start se postavilo padesát šest startujících. Již několik let pořádáme orientační běh. Ale tentokrát, kvůli nouzovému stavu, jsme ho museli zrušit. A tak jsem hledala náhradní program. Napadl mě běh s čelovkami. A myslím, že se nám povedl,“ zhodnotila úspěšnou premiéru Jana Boučková.

Nejmladší účastníci, šestiletí, se vydali na trasu v jednadvacet hodin společně s rodiči nebo dospělým doprovodem. Po nich následovaly další kategorie. Panskou zahradu osvítily čelovky a podívaná to byla neobvyklá. „V cíli dostali diplom a medaili. A také hezké balíčky se zubní hygienou, které určitě každý může využít. Všechno bylo v režii našeho klubu. Snažíme se shánět takové ceny, aby účastníky potěšily. A nám udělalo radost, že někteří v rámci startovného dávali i o něco víc. Startovné rodič dítě bylo stovka, jedinec měl stejnou cenu. Někteří rodiče zaplatili stovku i za sebe a tím zase podpořili činnost našeho klubu,“ radovala se pořadatelka.

Jana hýří spoustou nápadů a starostu Železného Brodu Františka Lufinku průběžně zásobuje dalšími náměty, které chce nabídnout právě železnobrodské veřejnosti. „Už mám v hlavě další trasy Panskou zahradou. A také návrhy, jak využít naše krásné koupaliště. Nemáme tam žádné tobogány a podobné atrakce, ale můžeme v tak krásném areálu nabídnout spoustu dalších činností. Další tak hezký areál široko daleko není. Chceme připravit třeba výuku plavání pro nejmenší, ranní a noční plavání. Můžeme udělat i cvičení v bazénu pro seniory. Možností ke zpestření je hodně. Ať se Broďáci ukážou, jestli se zapojí a podpoří tak dění ve městě. Bez nich to nedokážeme,“ vzkazuje železnobrodským spoluobčanům organizátorka.

Ta v Panské zahradě strávila dětství. „Mám ji prošlápnutou a znám to tam dobře. V této zahradě se dají připravit další zajímavé trasy, třeba až na vyhlídku. A určitě by tam mohla vést také výletní trasa pro maminky s kočárky. Panská zahrada je nádherné místo, taková moje venkovní tělocvična,“ s úsměvem přemýšlí Jana a už vidí, jak v zahradě zrealizuje další plány.