Start byl již tradičně v Malé Bystřici u Vsetína a do cíle, který je ve 3 508 m vzdálené Dušné, je nutno překonat převýšení 215 metrů. Závodní trať je tvořena velice rychlými úseky, které jsou střídány „náročnými“ zatáčkami, kde část z nich je ukrytá v lese.
Závodní trať dostala nový asfaltový povrch, ale šlo jen o rovné pasáže, zbylá část trati je stále enormně hrbolatá, a to hlavně v zatáčkách. Patočka se ale i s těmito nástrahami vyrovnal skvěle. „Vytvořil jsem si zde nový osobní rekord v dosažené průměrné rychlosti. Ta byla kolem 120 km/h,“ sdělil spokojený Karel Patočka.
První sobotní seznamovací trénink absolvoval na suchých pneumatikách, i když ráno bylo namoklo. „Náš největší soupeř Chlum jasně naznačil, že opět s opravenou technikou bude v naší třídě lídrem. Ovšem nestalo se tak,“ řekl Patočka.
Do závodu nastoupil Karel Patočka s maximální koncentrací a bezchybnou agresivní jízdou se ujal vedení ve třídě, které už druhou jízdou “na jistotu“ kontroloval. V neděli se celá situace opakovala a Patočkův tým si po urputném boji veze domů dvacet bodů ze soboty a dvacet bodů z neděle.
„V týmu tak zavládla veliká radost, a byla o to větší, že jsme Chluma v letošním roce porazili v přímém souboji poprvé,“ rozplýval se Patočka nad předvedeným výkonem a dodal. „Když se daří, tak jsou každé závody krásné, i když se na trati vůz pohyboval na samé hranici řiditelnosti. Jediným stínem nad závody bylo snad jen to, že závody byly velice slabě obsazeny co do počtu startujících.“
Devátý podnik MMČR se bude konat 1.- 2. září v Lanškrouně na trati se startem v Albrechticích, kam je po tomto výsledku týmu Motorsport Patočka přijde jistě podpořit mnoho fanoušků motosportu.