Hlavním hřebem večera měla být odveta za podzimní souboj Petra Kareše s Marcelem Jágerem, ale slovenský borec prodělal těžkou nemoc, takže se Noci válečníků nemohl zúčastnit. Vrcholem večera tak byl souboj o profesionální titul mistryně České republiky asociace WAKO v lowkicku ve váze do 60 kilogramů, ve kterém nastoupila Sandra Mašková z Iron Fighters Jablonec proti zkušené kickboxerce Lucii Mudrochové z Mudroch Teamu, která je jedničkou mezi ženami v této disciplíně.

Obě dámy poprvé boxovaly zápas na pět kol po dvou minutách, od začátku to byl tuhý boj, ve kterém měla navrch domácí Mašková. Zřejmě rozhodující zvrat přišel ve druhém kole, kdy našla Mašková díru v obraně Mudrochové a tvrdým hákem ji poslala k zemi a soupeřka byla počítána. V té chvíli měla Mašková šanci otřesenou soupeřku dorazit a ukončit zápas před limitem, ale zkušená Mudrochová její ataky ustála.

Také ve třetím kole byla hostující kickboxerka trochu otřesená, ale pomalu začala těžit ze své lepší kondice, ale Mašková nadále spoléhala na své tvrdé ruce a procházelo na tělo soupeřky několik pushkicků. Ve čtvrtém a pátém kole to byl doslova boj o každý úder. Ani jedna z holek nechtěla padnout k zemi a divákům se naskytl nevídaný boj o profesionální titul. Mudrochová byla na koni fyzicky, ale dobře stavěná obrana Maškové nedala Mudrochové moc možností zasáhnout přesně bodovaný cíl. Po plných pěti kolech přišlo rozhodnutí rozhodčích, kdy vyhrála domácí Mašková 2:1 na body. Na straně Mudrochové byla cítit nespokojenost s verdiktem, ale počítání ve druhém kole bylo rozhodující pro vývoj celého zápasu, který diváky nenudil ani v jednom kole.

„Mám pochopitelně radost. Jednak kvůli tomu, že šlo o můj první zápas na pět kol a já jej ustála. A jednak kvůli tomu, že jsem předčila očekávání, která stavěla Lucku Mudrochovou do jasné pozice favoritky zápasu," říká vítězka titulu Sandra Mašková.

„Už samotný fakt, že nejsem favoritkou, mě motivačně táhnul dopředu, a já ze sebe chtěla vydat to nejlepší. V samotném zápase byla pak mou silnou stránkou technika, kterou do mě můj trenér Alois Škeřík tluče hlava nehlava (smích). Díky tomu se mi pak podařilo v zápase zasadit úder, který poslal soupeřku k zemi a dle mého byl rozhodující," dodala k důležitému momentu Mašková.

Také v dalších zápasech viděli diváci plno zajímavých momentů a vyrovnaných bitev. Tentokrát byl program hodně dlouhý, protože jen čtyři zápasy skončily před limitem. Petr Kareš z Iron Fighters musel vzít do ringu náhradního soupeře Dejana Miloslavlejice ze Srbska. Zkušený Srb má na kontě mnohem více zápasů a titulů z WAKO turnajů, a byl tak mírným favoritem duelu. Petr Kareš se ale v K1 nezalekne žádného soupeře a od začátku byl zápas hodně taktický. Kareš se snažil útočit, ale Srb jeho pokusy dobrým časováním odrážel. Změnu nepřineslo ani druhé kolo, kdy sice padlo více ran, ale opět oba borci dobře pracují takticky. Zvrat a konec přišel v posledním třetím kole. Kareš dostal Srba do rohu a předvedl učebnicové naskočené kolene, kterým přesně zasáhl soupeře nad pravé oko pěticentimetrové tržná rána a rozhodčí zápas ukončil.

O nejrychlejší výhru se pak postaral v posledním zápase večera liberecký šampion v MMA Tomáš Penz, který vyzval Miroslava Vacka z Milovic. Od začátku byl aktivní Penz, soupeře brzy dostal na zem, ale Vacek se vysvobodil. Na následnou ránu nestačil reagovat, padl k zemi a Penz mu ještě na cestu uštědřil několik přesných ran na hlavu. Zápas v čase jedné minuty a deseti vteřin končí jasným vítězstvím Penze.

Galavečer nabídl celkem 13 zápasů, z toho dva předzápas a jedenáct bojů hlavního programu. Prostor se našel také pro tradiční charitativní dražbu a dvakrát se ukázala ohnivá show v podání Firelovers. Bojovníci také připravili překvapení pro Martina Berku z BFC Liberec, duši libereckého ringového sportu, který přímo v ringu oslavil kulaté čtyřicátiny. Šesté pokračování Night of Warriors je naplánované na listopad tohoto roku opět v Tipsport areně v Liberci.

Výsledky hlavního programu
(tučně je označen vítěz)

K1: Jaroslav Kozelka (Iron Fighters) vs. Jakub Krofta (Macák's gym Pardubice) KO 3. kolo;
K1: Marián Tůma (BFC Liberec) vs. Václav Pejsar (Atom Gym Plzeň) 3:0 body;
Box: Alexander Klimov (Iron Fighters) vs. Tomáš Ptáček (SK box Chlumec) 3:0 body;
MMA: Jan Malach (BFC Liberec) vs. Michal Janeček (Gladiátors gym Č. Budějovice) KO 2. kolo;
K1: Marek Procházka (Iron Fighters) vs. Petr Dvořák (Hanuman gym Praha) 3:0 body;
K1: Jiří Vaňata (BFC Liberec) vs. Daniel Brunclík (X gym Praha) 3:0 body;
K1: Jiří Havránek (Iron Fighters) vs. David Koutný (Smash gym Olomouc) 3:0 body;
K1: David Vinš (BFC Liberec) vs. Ivan Bartek (Slovensko) 3:0 body;
Lowkick profi MČR WAKO: Sandra Mašková (Iron Fighters) vs. Lucie Mudrochová (Mudroch team) 2:1 body;
K1: Petr Kareš (Iron Fighters) vs. Dejan Miloslavlejic (Srbsko) RSC 3. kolo;
MMA: Tomáš Penz (BFC Liberec) vs. Miroslav Vacek (MMA Milovice) KO 1. kolo.