Sedmou výhru v sezoně si připsala jablonecká cyklokrosařka Pavla Havlíková z týmu MRM-Avalon Pro Cycling.

Třikrát nejlepší

Po předchozím vítězství v podniku první kategorie OI TOI Cupu v Táboře a následujícím triumfu v Lounech završila skvělý týden česká reprezentantka ve třetím závodu Švýcarského poháru EKZ CrossTour v Hittnau. V závodu první kategorie kalendáře UCI spolu s ní vystoupily na stupně vítězek také domácí krosařky Sina Freiová a Nicole Kollerová.

Chystá se na ME

Havlíková jasně vede průběžné hodnocení seriálu, když na svém kontě má za dvě vítězství a jedno druhé místo 280 bodů, druhá Freiová ztrácí na ni 60 bodů. „Jelo se mi opět velmi dobře. Od prvního kola jsem byla v čele spolu s Freiovou, ale od druhého až do cíle sedmého jsem již jezdila na čele sama a bezpečně kontrolovala odstup od svých soupeřek. Byl to můj poslední test před mistrovstvím Evropy příštím týden v nizozemském Huibergenu, kde bych chtěla prodat dobrou formu. Bude to ale zcela jiný závod, protože se pojede na písku," řekla Pavla Havlíková.

Nejlépe jel Petruš

Českým mužům se tolik nedařilo, nejlépe skončil Lubomír Petruš, ale dojel až na 12. místě, hned za ním projel cílem Vojtěch Nipl. Zvítězil, stejně jako v Táboře, nizozemský jezdec David van der Poel.

Výsledky:

Ženy: 1. Havlíková (ČR) 46:23, 2. Freiová +34, 3. Kollerová (obě Švýc.) +55, 4. Arfuzziová (It.) +1:16, 5. Kupfernagelová (Něm.) +1:34, 6. Clauzelová (Fr.) +1:48.

Pořadí po třech závodech:

1. Havlíková 280, 2. Freiová 220, 3. Kupfernagelová 205.

Muži: 1. D. van der Poel (Niz.) 56:41, 2. Weber (Něm.) +1, 3.Zahner (Švýc.) +2, 4. Bertolini (It.) +2, 5. Russo +5, 6. Chainel (oba Fr.) +7, …12. Petruš +1:25, 13. Nipl (oba ČR) +1:31.