Tři z pěti závodů česká reprezentantka vyhrála a dvakrát skončila druhá, celkem nasbírala čtyři sta šedesát bodů zatímco druhá Sina Freiová ze Švýcarska pouze tři sta čtyřicet osm.

Ani se nezastavila

Na bahnité trati byla nad její síly Italka Eva Lechnerová, která projela cílem před naší závodnicí o 1:18. „Já jela předtím těžký závod na blátě a potom jsem se přesouvala z Belgie do Švýcarska, zatímco Eva nic nejela. To se pochopitelně projevilo. Sice jsem s ní zkoušela jet, ale v technice na blátě měla více sil a byla rychlejší. Já jsem navíc několikrát skončila na zemi. Hlavní pro mě bylo ale uhájit celkové prvenství, a to se povedlo, navíc druhé místo také není špatné," řekla Pavla Havlíková.

Pavla je z Randovky

Pavla Havlíková působí na jabloneckém Sportovním gymnáziu Dr. Randy od roku 2005, je trenérkou cyklistiky II. třídy a především úspěšnou reprezentantkou v cyklistice. Patří do realizačního týmu Klubu cyklistů KOOPERATIVA Sportovní gymnázium Jablonec nad Nisou společně s Miloslavem Hollósi, Jiřím Smutným a Milošem Vránou.

Klub vznikl na podzim 2003 na základech mládežnického cyklistického oddílu v Liberci, který spolupracoval se Sportovním gymnáziem. Klub funguje jako školní cyklistický klub Gymnázia Dr.Randy v Jablonci nad Nisou a je převážně zaměřený na mládež. Ale to neznamená, že v týmu nejsou i „starší", především bývalí studenti gymnázia, například závodníci Nebesář, Novák nebo Zbuzek.

Jezdí žáci školy

Členové klubu jsou převážně studenti gymnázia a nebo ti, kteří jimi v budoucnu chtějí být. Hlavní činností je výchova mladých cyklistů a příprava na reprezentaci. Každý rok má KC také svoje zastoupení na Mistrovství Evropy a Mistrovství světa, a to jak na silnici, tak na horských kolech.

Výsledky závodu Švýcarského poháru: 1. Lechnerová (It.) 43:26, 2. Havlíková (ČR) +1:18, 3. Heiglová (Rak.) +1:45, 4. Kollerová (Švýc.) +2:00, 5. Brandauová (Něm.) +2:06.