Divokou vodu nevyužili jen zkušení závodníci, ale především mladší vodáci a stále aktivní veteráni tohoto tradičního českého sportu.

Mezi muži se na kajaku nejvíce dařilo Davidu Raabovi z domácího TJ KK Železný Brod. Druhý skončil jeho týmový kolega Petr Brychcí. Třetí se umístil Matěj Zieris z Loko Trutnov.

Na stejné lodi, ale v kategorii žen, zvítězila Tereza Fišerová z TJ KK Roudnice nad Labem. Andrea Vanynšová z Žatce skončila druhá a bronzovou příčku vybojovala Leona Lacinová ze Semil.

Ve třídě kanoistů C1 se probojoval na nejvyšší stupínek Jan Miller z TJ Turnov. Druhou příčku si „vykličkoval“ Jakub Prüher z Českých Budějovic a třetí skončil Rober Filipi z ODM Česká Lípa.

Ve třídě C2 si nejlépe vedla dvojice Hron–Nedvídek z Rakovníka, když za sebou nechala na druhém místě Lhotu s Brychcím z Železného Brodu a dvojici Musilů z jabloneckého Delfína.

V mládežnických kategoriích zaznamenala vítězství Anežka Buriánková ze Semil, která ovládla kategorii dorostenek na kajaku. Jan Miller z Turnova byl stříbrný mezi žáky na kajaku.

„Po vyhlášení vítězů a předání cen se všichni rozloučili vodáckým AHOJ s přáním setkat se na jedné z posledních přírodních tratí opět v co nejbližší době,“ podotkl ředitel závodu Michael Veřtát.

„Doufáme, že i ostatním vodákům a milovníkům přírody poskytne areál peřeje a tábořiště na Paraplíčku krásné zážitky při aktivním odpočinku,“ dodal ředitel.

Peřej Paraplíčko prošla v posledních pěti letech zásadní úpravou provedenou ve spolupráci s Povodím Labe a nabídla závodníkům nádherný vodácký terén, dostatek vody a v sobotu také krásné slunečné počasí. V neděli už to z počasím nebylo tak dobré.