Výrazného úspěchu na víkendovém dorosteneckém mistrovství České republiky v plavání dosáhla členka Tělovýchovné jednoty Bižuterie Jablonec Zuzana Verlová, která obsadila dvě čtvrtá místa.

Jedná se o druhou nejstarší kategorii, neboť v plavání není kategorie junior. Zuzana Velová postoupila na 200 a 400 metrů volný způsob do finále, kde vždy vybojovala nepopulární čtvrté místo. „Zuzka postupovala do finále na 200 m volný způsob ze třetího místa, které si vyplavala v dopoledních rozplavbách, ale chybělo pověstné štěstí. Ve finále sice překonala 17 let starý oddílový rekord o 2,5 vteřiny, ale i tak byl čas na bronz o 0,6 rychlejší,“ sdělili po závodě trenéři Roman Karpíšek a David Janata. Své osobní maximum Zuzka Verlová během dne překonala o neuvěřitelných 4,5 vteřiny. Současný osobák a zároveň nový oddílový rekord Bižuterie má hodnotu 2:10,14. „Na dvojnásobné trati Zuzka bojovala nejen se soupeřkami, ale i se žaludeční nevolností. Ale i tak opětovné čtvrté místo a znovu posunutí svého maxima o pět vteřin na 4:44,2 je velkým úspěchem,“ radovali se z úspěchu své svěřenkyně jablonečtí trenéři. Na sprintérských tratích 50 a 100 volný způsob pak dohmátla na dvanácté respektive třinácté místě.


Druhou nadějí na vylovení nějaké medaile byla Petra Kuříková, která se specializuje na prsařské tratě. Největšího úspěchu dosáhla hned v prvním svém vystoupení, když na 50 metrů postoupila do finále. Zde dohmátla v čase 36,06 na 8. místě. Na 100 metrů skončila těsně za finálovou osmičkou na devátém místě v čase 1:20,43 a na 200 metrů pak jedenáctém. „Jen pro zajímavost Petra je mistryní České republiky v atletice, pravidelně vozí medaile z Mistrovství České republiky v triatlonu a duatlonu. Je to prostě všestranná sportovkyně, jen v plavání ji zatím ta „placka“ chybí,“ zmínil všestrannost Petry Kuříkové David Janata.