Získali čtyři zlaté

„Pro oddíl to bylo historicky nejúspěšnější mistrovství republiky. Zúčastnili se ho z našeho oddílu tři plavci, Tereza Grusová, Michaela Sejkorová a Eduard Trunečka. Celková bilance pro oddíl Bižuterie byla vynikající. Získali jsme čtyři zlaté medaile, osmkrát jsme startovali ve finále a desetkrát si naši závodníci vyplavali osobní rekord," pochlubil se právem Štěpán Matek, trenér jabloneckých plavců.

Juniorskými mistry České republiky se stali Eduard Trunečka v disciplíně dvě stě metrů prsa a Tereza Grusová v disciplíně padesát, sto a dvě stě metrů znak. „Všichni plavci zaplavali skvělé výsledky a zaznamenali tolik důležitý posun v osobních rekordech," zdůraznil Štěpán Matek.

Trénují teď v Praze

Závěrečnou přípravu na mistrovství republiky absolvovali jablonečtí závodníci v Praze, i proto, že bazén v Jablonci má v těchto dnech odstávku. V pražském bazénu budou ale ještě v další přípravě pokračovat. „Podmínky pro trénování tady máme na velmi dobré úrovni. Proto zůstáváme v Praze až do devatenáctého července.

Senioři na start

Od sedmnáctého se zde uskuteční mezinárodní mistrovství seniorů. Příprava v otevřeném plaveckém areálu v Podolí, kde se budou tyto další závody konat nám, doufejme, pomůže ještě vylepšit výsledky z mistrovství v Pardubicích," uvedl trenér.