Nejzkušenější z nich Petr Mužíček bral několik druhých míst z prsařských tratí, které mu přinesly i osobní rekordy na 200 a 50 metrů a celkově i druhou pozici v hlavním závodě mítinku v prsařském dvojboji mužů.

Mezi ženami si ve stejném prsařském dvojboji vedla úspěšně i Jana Janoušková celkovým čtvrtým místem, ale na padesátimetrové trati si druhým místem vytvořila skvělý osobní rekord 36,08, kterým se v dorostu zařadila na druhé místo v letošních statistikách.

Mezi žáky byl ve dvojboji třetí Petr Tajčman, i když jeho specializací jsou spíš kraulařské tratě, což potvrdil suverénní výhrou na sto metrů ve své kategorii časem 58,20 o vteřinu před Polákem Galeckim za 59,29. Svoji všestrannost potvrdil Tajčman i dalšími dvěma „bednami“ na stometrových tratích znak a motýlek, vždy v osobních rekordech.

Dařilo se i dalším plavcům, kteří si splnili limity na letní mistrovství ČR - Tomek, Marholt, Rejlek a dařilo se i Ivetě Marešové (11. místo na padesátce prsa) a hlavně nováčkovi ve skupině Tomáši Prokopovi, který si limity vyplaval také. Pořadatelé vyhodnotili i soutěž družstev, ve které byla Bižuterie na třetím místě v kategorii mužů a celkově pátá (měla na startu pouze dvě ženy).

„Závodů jsme se zúčastnili po nedávném týdenním soustředění v Pardubicích a připravovali jsme se na domácí Cenu Bižuterie, která je na pořadu v sobotu 4. dubna v jabloneckém bazénu a příznivci plavání budou moci zhlédnout tyto jablonecké plavce v souboji s řadou českých předních závodníků přímo v akci,“ zve čtenáře Deníku na příští víkend Roman Karpíšek.